Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Házi készítésű horgász csali?

Házi készítésű horgász csali?

Figyelt kérdés
A természetes élőcsaléikon kívül (pinki, csonti...) javarészt színezett, aromásított kissé műanyag hatást keltő csalikat találok a horgászat piacán. Szeretnék valamiféle természetes anyagokból készített csalit összerakni. (Nyilván ezek is természetes anyagokból vannak, máskülönben nem engedélyeznék...) Készített már valaki házi készítésű csalit? Értem ezalatt, hogy pl saját fokhagymás tésztát gyúrt amit kisütött kis bogyókba, esetleg aszalt valamiféle zöldséget, vagy kukoricát ízesített természetes fűszerekkel stb?

2021. nov. 16. 09:17
 1/3 anonim válasza:
Én még nem készítettem de neten találsz írást a giliszta fartól a sajtpasztán át bármilyen csalira.
2021. nov. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Senior Séf ***** válasza:
100%
Én évtizedek óta 4 napos fermentált kukoricát használok, kitűnő eredménnyel. Igaz, ilyenkor nehézkes az előállítása, hacsak nincs fűtött garázs, ahol bűzölöghet.
2021. nov. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ízesített fött csemege kukorica.

(Pl méz,vanilia ,pálinka aromázhatod)

Fött krumpli pontyra :) (nem kell omlósra főzni szint úgy aromázva,

Kenyér golyó,kézzel vagy kenyér bojli nyomóval is kivitelezheted,paprikás kenyérnek is mondják.

Gyúrhatsz otthol bojlit de túl nehéz és drága az alap anyagokat be szerezni hozzá.

Cukor borsó nyáron amúrra esetleg kefíres erjesztett kukorica (száraz kukorica vödörbe,vízet rá hogy bőven ellepje és rá 1 kefír,etetni és csalinak horog alá hajszál előkén fűzve,esetleg fenekezőn meg lebegteted mini pop up bojlival,vagy hungarócell golyóval...


Puffasztott rizs dévér csali :)

Sajt kocka márnára (duna,tisza híres csalija)

2021. dec. 22. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!