Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tatabányán (és környékén)...

Tatabányán (és környékén) vannak igazi önvédelmi sportok?

Figyelt kérdés
Olyan önvédelmi spotra gondolok, ahol nem a szabályok, és a versenyeztetés a fontos, hanem hogy az utcán meg tudd védeni magad. Ilyen pl a Krav maga, de sajnos ezt nem találtam, se Tatabányán, se Tbánya közelébe (persze lehet nem voltam elég figyelmes). Legszívesebben Krav magára járnék, de azt mint már írtam nem találtam, viszont ha mégis van, kérlek szóljatok.

2021. nov. 24. 19:37
 1/8 noidea213 válasza:
41%

[link]

Tatabánya, Verebély László u. 25, 2800

2021. nov. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Véletlenül se menj aikidora. Se kravra. Utcára box. Nem kell több. Eleve ha beállnak eléd késsel, akkor nem arcoskodunk, hanem hátra arc és sprint. Kondi nélkül ezt se szabad, mert 50 méter után elfogysz és utolérnek, de mivel box ad kellő kondit és állóképességet, így ha van lehetőséged futni, tudsz is majd. Továbbá ha mégis bunyóra kerül a sor, akkor semmi másra nincs szükséged, csak gyorsaságra, pontosságra, ütésekre, jó lábmunkára. Ez a box röviden. Semmi más nem készít fel jobban utcai bunyóra, mint egy olyan stílus, ahol van full kontakt sparring és azáltal megtanulod kezelni a stressz helyzetet is.


Úgyhogy mindenképpen box, mert kiváló sportértéke van és megtanít bunyózni rendesen.

2021. nov. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A boxban nem vagyok igazán otthon, nem tudom miről szól. Ott lehet olyan technikákat tanúlni, amivel ártalmatlanná tudom tenni az ellenfelet?
2021. nov. 25. 06:25
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
#3 nyilván, a box arról szól, amit feljebb írtam, illetve, hogy minél hatékonyabban és gyorsabban legyőzd ellenfeled, túljárj az eszén. Minden edzésen azt gyakorolják, hogyan verjék pofán ellenfelük anélkül, hogy ők ütést kapnának be. Erre van szükséged utcán is, ha mindenképpen bunyóra kerül sor.
2021. nov. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Nem akarlak megsérteni, de a magadfajta semmivel sem fogja tudni megvédeni magát az utcán a narkós romák ellen, aikidóval és a többi kamu szarral meg aztán pláne nem.

Ettől függetlenül kezdj el sportolni, mert ép testben lakik az ép lélek. Az se baj, ha nem küzdősportot választasz. Választhatsz bármilyen sportágat. Szerencsére belföldön nagyon sok sportolási lehetősége van egy hobbistának is.

Emellett pedig ha nagyon paranoiás vagy és nagyon rettegsz az utcán, akkor vegyél egy gázsprayt. Legális, több támadó ellen is alkalmazható, a legelvetemültebbek ellen is működik, továbbá egyszerű előkapni és bevetni. A magadfajta ennek több hasznát veszi, mint akármelyik parasztvakító harcművészetnek.

És amúgy meg ne aggódj, jó eséllyel le fogod tudni élni úgy az életedet, hogy nem fog bántódásod esni az utcán.

2021. nov. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5

Ha én nem tudom megvédeni magam az utszán (és ezt úgy állapítottad meg, hogy nem ismersz), akkor ezek szerint senki sem?

2021. nov. 26. 14:21
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A valódi utcai szituációkban az emberek legnagyobb részének esélye sincs még akkor se, ha az illető hiper-szuper küzdősportoló.

A kocsmai kakaskodásokat most ne keverjük ide.

De ne parázzál már, túl fogod élni azt a csúnya, gonosz utcát, hidd el!

2021. nov. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"A valódi utcai szituációkban az emberek legnagyobb részének esélye sincs még akkor se, ha az illető hiper-szuper küzdősportoló."


Ez sem teljesen igaz ám így. 3 kategóriába sorolhatóak az utcai támadások/szituációk: 1) amit ki tudsz dumálni, 2) ahol van esélyed küzdeni és ezáltal megmenekülni, 3) ahol vagy odaadod a pénzed és életben maradsz vagy meghalsz. Mindegyik köbö ugyanolyan gyakori. A küzdősport az első és második pontban segít. Ergó egy jó boxolónak 66,6666%-kal nagyobb esélye van megvédenie magát utcán, mint egy átlag embernek lenne. Én pedig aszondom, hogy még 1% is számít, ha az életed múlhat rajta. Nemám 66%. Ráadásul a küzdősportoknál jobb sport nem létezik a Földön, tetőtől talpig mindent megedzenek, kiválóak. 👌 Úgyhogy mindenképpen megéri tolni ezerrel őket. Fitt leszel, egészséges leszel, sportos leszel, nőknek is tetszel majd, ha meg esetleg neadjisten valami uCcAi szituáció jön, sokkal jobb esélyekkel indulsz. :)


Úgyhogy hajrá, kérdező, toljad a boxot bátran! 💪

2021. nov. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!