Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan ügessek szebben lovon?

Hogyan ügessek szebben lovon?

Figyelt kérdés

Másfél éve lovaglok.

Próbálok nagyon figyelni az alapvető dolgokra: sarok lent, váll térd egy vonalban stb.

És nem is ügetek nagyon rosszul, viszonylag határozottnak mondanám magam a lovon, de ha videót látok a könnyűügetésemről, legszívesebben ledugnám az ujjam a torkomon.

Az oktató nem igazán irányít óra közben, néha odaszól, hogy sarok, vagy túl hosszú a szár..

Nem is tudom igazán elmondani, mi nem tetszik magamon, de azt látom, hogy nagyon nem ugyanolyan, mint másé..


Mi a szép ügetés titka?


Néha olvasok olyat, hogy csak talpból (kengyelből) kell, máshol meg azt látom, hogy combból és térdből...


Áhh... Bezzeg a vágtám egészen rendben van ahhoz képest, hogy kezdő vagyok.



2021. nov. 26. 21:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Több lehetőség van:

Egyéni edzésekre mész, lovardát váltasz, edzőt váltasz.

Ha az oktató nem segíti a fejlődésedet, váltani kell.

Viszont másfél év lovaglás elteltével teljesen normális hogy nincs kialakult jó ülésed.

Ha gondolod szívesen fogadok privátban videót, elmondhatom az abszolút építő jellegű véleményem.

2021. nov. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"váll térd egy vonalban"

Az mit tudhatna jelenteni?


"Néha olvasok olyat, hogy csak talpból (kengyelből) kell, máshol meg azt látom, hogy combból és térdből..."

Egyik sem jó csak magában. A kengyel és a térd együtt szerepel a könnyűügetésben.


"Viszont másfél év lovaglás elteltével teljesen normális hogy nincs kialakult jó ülésed."

Ha havonta egyszer megy, akkor igen. Ha hetente kétszer, akkor már elvárható lenne egy jó ülés.

2021. nov. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Azért mondtam hogy normális, mert az átlaghoz viszonyítottam, kedves 2es :)


Nálunk az egyik lovas 4 hónap alatt nagyon stabil, helyes ülést szerzett, de átlagban tök normális ha osztálylovaglásban heti 2xi lovaglással még nem éri el a 3. Évre sem. Lehet hogy nem ugyanarról a szintről beszélünk :)

2021. nov. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"de átlagban tök normális ha osztálylovaglásban heti 2xi lovaglással még nem éri el a 3. Évre sem"

Hát, azért ez borzalmas lenne, ha így lenne. :D

2021. nov. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Borzalmas, de sajnos így van
2021. nov. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hetente 1x járok egyébként.
2021. nov. 27. 16:02
 7/10 A kérdező kommentje:

Kettes,

Elírtam véletlenül, nem váll és térd, hanem váll és boka

2021. nov. 27. 16:07
 8/10 anonim ***** válasza:
Olyan szempontból mindegy, hogy ha két pontra azt mondod, egy vonalban legyenek, azzal sokat nem mondtál. Ha azt írtad volna, hogy egy függőleges vonalban legyenek, azzal már igen. De az meg a könnyűügetés lovaglásában nem jó, csak tanügetésnél. Könnyűügetésnél a felsőtest mérsékelten előre van vetve emelkedéskor.
2021. nov. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8as a helyes könnyűügetésnél a lovas felsőteste teljesen függőleges, a vállait hátul tartja, nem veti előre magát emelkedéskor sem.
2021. nov. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nyolcas, szerintem teljesen egyértelmű volt így is amit leírtam, a függőleges szó nélkül is:D
2021. nov. 30. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!