Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy lehet szeretni a sportolást?

Hogy lehet szeretni a sportolást?

Figyelt kérdés
Próbáltam már mindent: fitness, acrobatika, úszás, vívás, röplabda, terepfutás, konditerem, tv előtt végezni a feladatokat. Nem megy. Egyszerűen gyűlölök mindent, ami egy kicsit is megizzaszt egy részt, másik részt meg 5 perc alatt megunom. A tv-ből mondja mit csináljak órák pedig… “na, még egy kicsit, ez az, tartsd, na még 50-et” stb stílus… szívem szerint földhöz vágnám a tv-t :D utálok sietni, versengeni pláne, csapatban meg méginkább. Viszont valami mozgás kell. Tippek? Ti mit szoktatok csinálni? Hogy szerettétek meg a sportokat?

2021. dec. 5. 22:36
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Én sakkozok. Szerintem neked is ez a sport való!
2021. dec. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha tv előtt próbáltál úszni, röplabdázi, terepfutni, akkor mégértem, hogy nem jött be. :)


Én nagyon régóta sportolok, de sérülések, balesetek miatt újra kell kezdenem időnként, valamint télen futni is szoktam. (elsősorban bringázok) Ilyenkor nagyon türelmes vagyok. Nem akarok két hét alatt eljutni oda, ahol a sérüléskor voltam vagy oda eljutni, ahol 9 hónapja abbahagytam a futást.


Mindig pulzus alapú edzést tervezek. És amint megtervezem, áttöltöm Google Calendarba. Innentől kezdve én csak végrehajtom az utasítást, mintha egy edző mondaná.

Nem célom az első hetekben 4 perces ezreket futni. A cél az, hogy két nap múlva is tudjak kocogni 30 percet.


Ha egész nap a gép előtt dolgozok, akkor bármilyen időjárásban jól esik kiemnni futni. Jól esik megmozgatni magam. Futáshoz, bringázás használj Stravát. Ha tudod követni a fejlődésed, akkor az motiválni fog.


Az is segít, ha benevezel egy versenyre, ami hónapokkal később lesz.

2021. dec. 6. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#2 pont ez az amit utálok. Pulzus emelkedés? Egyhangú kocogás? Verseny? 😱 fusson, akit üldöznek. Pont ez a baj, h ezeket az alapokat gyűlölöm és nem tudom mit tegyek, hogy ez ne így legyen. Van olyan mozgás, ami nem jár izzadással? 🥲

Fogalmam sincs hogy tud jól esni egy egész napos ülőmunka után a mozgás, de rengetegen mondják, hogy ez jó és élvezik. Mi az, amit élveznek és jól esik ebben? Tényleg nem tudom. Biztosan velem van a baj, hiszen én vagyok a 10-ből az 1.

2021. dec. 6. 06:05
 4/10 anonim ***** válasza:

Hogy lehet nem szeretni a sportolást? 🤔


Én ezt látom az élet értelmének, hogy minden nap felkelek, elmegyek edzésre és pereg az edzés ezerrel mesterrel, amíg össze nem esek és alig bírok vezetni, mert nem tudom benyomni a kuplungot, úgy szét lettem hajtva. Ruháim olyanok, mintha azokban úsztam volna egyet, érted. Aztán hazaérek, letuslok, evés, aztán pihi, hogy este tudjak menni dolgozni. Ennél jobb élet nem is lehetne. 💪😍

2021. dec. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

túrázás, trambulin ?


https://www.youtube.com/watch?v=dU7hyAjvQAo


rúdtánc? vagy csak sima tánc.


a mozgásnak nem feltétlenül kell sportnak vagy fitnesznek lennie.

2021. dec. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyógytornázz vagy jógázz otthon. Az érrendszered nem lesz különösen jótékony hatással, de reumatológiailag a legjobb, amit tehetsz a mozgásszerveiddel, az a gyógytorna. TALÁN nem fogsz közben leizzadni sem.
2021. dec. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%

3


"Van olyan mozgás, ami nem jár izzadással?"


Pedig az izzadásra szükség lenne.Hiszen akkor méregtelenít is a szervezet.

De persze van olyan.Például lassú séta,szemforgatás,nyelvöltögetés...

2021. dec. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Miért lettem lepontozva?!

Tény hogy a sakk, horgászat, lövészet is sportnak számít!

2021. dec. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#3!


Írnod kellene magadról! Nekem nagyon úgy tűnik, hogy kiépítettél egy hamis érvrendszert az életmódod védelmében és még mindig ebbe kapaszkodsz.

Amógy a mozgás endorphint termel, tehát természetes, hogy jól érzed magad a mozgástól.

2021. dec. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem is maga az edzés vonz, hanem amikor kellően “stresszelem” a szervezetem, akkor annyi endorfinhoz jutok, hogy egész napra jókedvem lesz, ezért pedig megéri nagyon.
2021. dec. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!