Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért hagytad abba a krav...

Miért hagytad abba a krav magát vagy más közelharcot/küzdősportot/harcművészetet?

Figyelt kérdés

Mintha egyes helyeken fogyna a létszám, és nemcsak a Covid miatt. Én több évig kravoztam, de eléggé kiábrándultam így általánosságban, pedig még most is tudnék mondani jó oktatót, ahol nem, vagy kevésbé jöttek elő a negatívumok.

Úgy éreztem, egy darabig fejleszt, aztán stagnálok, aztán felejtek. Az is kiábrándító volt nagyon, hogy egyeseket nagyon beképzeltté tett, nem tanulták meg az alapszabályt, hogy nem kötekszünk feleslegesen és nem keressük a bajt. Erre mintha a box, ahol azért rendesen megütnek, jobban tanítana. Az állóképességem és erőnlétem sem fejlődött úgy, ahogy én szerettem volna. Most magánedzőhöz járok, és érzem a mindennapjaim során, hogy erősödök és újra fejlődök.



2021. dec. 13. 05:26
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Én akkor hagytam abba, mikor első ízben mentem le egy lőtérre. Ott megvilágosultam, hogy felesleges az erőszak és a verekedés, mikor egy sima .22LR lefekteti Májktájszont is.
2021. dec. 13. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%
Lusta voltam, és az oktatók se voltak jó arcok.
2021. dec. 13. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Én mindig is szánalmasnak, nevetségesnek és komolyan vehetetlennek tartottam, amikor valaki azért kezd el küzdősportra járni, mert a Netflix sorozatok alapján képzeli el a valóságot és ő akar lenni Chuck Norris, aki pusztakézzel megsemmisít minden támadót az utcán, a vonaton, a kocsmában, ahol köztudott, hogy Magyarországon minden nap történik vagy egy lövöldözés vagy egy bandaháború. Ez számomra ugyanaz az alpári szint, amikor a fater azért íratja a be a cigány kisfiút bokszra, hogy a purdé szakszerűen tudja püfölni az osztálytársait a suliban.

Én anno elsős koromban azért kezdtem el birkózni, mert a szüleim meggyőztek arról, hogy a küzdősportok annyira komplex módon fejlesztik az egyént, hogy abból rengeteget fogok profitálni. Igazuk is lett. Aztán azért hagytam abba, mert érettségi után elköltöztem az addigi városomból, az új helyen pedig a béke feneke alatt volt a közösség és az edző is. Amikor minden birkózói versenyedzésen arról tartott kiselőadást a mester, hogy milyen fogásokat és dobásokat kell alkalmazni akkor, ha összebunyózol a diszkóban a falu bikájával, meg ha rádmennek hárman késsel, az nagyon wing tsun feelinget keltett bennem, úgyhogy egy évnél többet nem töltöttem ebben a küzdőpsortnak álcázott bullshido egyesületben. Utána fél évig én is jártam krav magára, mert gondoltam próba-szerencse, de elég hamar el kezdtem szorongani attól, hogy 60 kilós egyetemista fiúcskák és 55 éves informatikusok (csapattagok) oktatnak ki engem a száz százalékos utcai önvédelemről, szóval innen is dobbantottam.

Én nem a paranoia és a mesék világa miatt kötődtem a küzdőSPORTOKHOZ, hanem a SPORTértékük miatt és azt tapasztaltam, hogy ezt két különböző klubban se kaptam meg, úgyhogy váltottam. Teljesen szakítottam a küzdősportok világával és teljesen más sportágat űzök azóta is.

2021. dec. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Thunderfairy ***** válasza:
52%
Nos, itt gyakran szidják a harcmüvészeteket, köztűk a karatét is. Azt kell mondjam hogy igazuk is van ebben. Amikor elkezdtem a karatét még hittem benne hogy ez jó és hatékony lesz. Körűbelűl 5 év karate után zöld ővnél volt egy olyan érzésem hogy ez nem is tudásra lett megkapva a vízsgán. Késöbb barna övnél amikor a vizsga előtti edzőtáborba azt mondta az edző hogy a vizsgaküzdelmekre nem biztos hogy felálhatok akkor már a tudat alatim tudta hogy megadják majd a barna övet. Igen, arcra adják az öveket karatén. Amikor rendszeres edzés mellet már jól ismer az edző és erre kapod az övet az nem oké már. Azt éreztem hogy csak szétvernek edzéseken (Kyokushin karate) de én azon túl hogy testileg birom nem fejlődők technikai tudásra. Végül otthagytam hogy köszönöm szépen üssetek már mást ezért. A vissza többet nem térést a karatéhóz a Gyakori Kérdések karate kritikáin való elgondolkozás véglegesitette. IGAZUK VAN A KARATE KRITIZÁLOKNAK SAJNOS. Elgondolkoztam én ahelyet hogy mindenáron védjem a karatét. Azotta internetről, oktató videókról, sakkozni tanulok.
2021. dec. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

En a thai box/kick box/box vonalon voltam összesen kb 6 evig, de a suli aztan meló rutinba nem fert bele a fix rendszerben edzesrejaras.

Heti egy edzesnek semmi ertelme, a kettő is kevesebb, mint az idealis. Aztan jön az, hogy egyik heten kettő a masikon meg egy összejön, de az mar atlagban csak 1,5.

Ugyhogy sajnos az időhiany miatt hagytam, meg azert a serülesek is mindíg benne voltak a pakliban, es nyilván nem akarok mokkával beszallitói targyalasra menni...

2021. dec. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

Egy idő után kiábrándultam a karatéból 13 éves voltam. Az edzések végén voltak szabad küzdelmek, két felé osztódtunk és mindenkivel kellett néhány percet rúgkapálni. Az edző zöld öves volt. Tanítványok közzül volt egy zöld öves nő, sárga öves fiú, de a legveszélyesebbek mi voltunk egymásra a kezdők, fehér övesek.


Egy ilyen rúgkapálás során véletlenül herén rúgtam.

Egy másik meg Van Dame felugró forgó rugásával akart megőlni, csak nem talált el. Elmebeteg állatok! Az edző meg, amikor űtött "cíiiii" ezt kiabálta. A zöldöves törpe nő meg kellemes combosokat rúgott "kiiijáááá"


Aztán rájöttem, hogy nem szeretek fejre rúgni, csak combosokat, pedig a karate a fejberúgásról híres.


A sparring során jöttem rá, hogy ez a rúgkapálás nem az én műfajom.


Barátok miatt Kick-bokszra jártam 16 évesen a boksz része tetszett, de a rúgkapálás nem... és egyszer bejött az edzés végén egy gyerek és a kezével kalimpált össze-vissza, akkor tudtam mi az én útam.

2021. dec. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Emlékeim szerint kb. egy évig krav magáztam, aztán már nem volt kedvem ezzel foglalkozni.


Nem volt egy nagy szám a krav maga, csak nagyon sztárolják, hogy az "izraeli kommandósok is ezt a technikát nyomják" stb... az edzőről később kiderült, hogy drogozott.


Páran még zsidónak is néztek, amiért krav magáztam :D

nov. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!