Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik küzdősport a legjobb...

Melyik küzdősport a legjobb önvédelemre?

Figyelt kérdés
Régóta keresem azt a sportot ami nekem való de nem igazán jöttem rá mi lenne az. A küzdősport viszont nagyon megtetszett de annyi fajta van hogy nem tudom melyik lenne a legideálisabb számomra. Szeretnék egy jó sportot ahol azért az önvédelmet is figyelembe helyezik. Mit javasoltok?
2022. jan. 7. 09:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
30%
Ökölvívás.
2022. jan. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Sportlövészet
2022. jan. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
25%

KRAV-MAGA és Systema


Ju-Jitsuban is vannak ilyen elemek.

2022. jan. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
65%

Aki a gyakorikerdesek.hu-n kérdez ilyeneket, az soha semmilyen küzdősporttal nem fogja megvédeni magát Kolompár Bandival és a narkós testvéreivel szemben. De nem is kell, mert Magyarország nem Uganda, úgyhogy 99 százalák, hogy meg fogod úszni az utcai bunyózást életed során.

Ha sportolni akarsz, akkor belföldön boksz, birkózás, judo. Ha önvédelmi paranoiád van, akkor gázspray.

2022. jan. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
31%

4:

Figyelj, te melyik országban élsz? Magyarországon tuti nem. Még 10 évvel ezelőtt igazad lett volna, de már bőven vándorolnak a borsodi cigók Budapestre és Nyugat-Magyarországra. Szerinted miért növekedett meg annyira a bűnözések, stb száma Budapesten? Meg miért egyre durvábbak a bűncselekmények, miért van annyi késelés már, stb?

Már egyre kevésbé fogod megúszni az utcai atrocitást, mivel nem engedik a rendőröket fellépni a cigók ellen, így azt csinálnak, amit akarnak.

2022. jan. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Vagy gàszpisztoj!
2022. jan. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 MadSeal ***** válasza:
31%
Amiben a legjobb tudsz lenni, a lényeg, hogy legyen benne kemény sparring. A 2 tob szerintem a thai box és a szabadfogású birkózás (bár a klubbok nagyja nem fogad felnőtteket), de egyébként bármi, ahol van full contact sparring. Esetleg annyi, hogy azok a grappling alapú stílusok, amelyekben sok a kimonon/gi-n alapuló tehnika, nem biztos, hogy a legjobb választás, persze ahogy írtam, ha profi vagy, mindegy mit csinálsz. Az ilyen aikido meg hasonlókat hanyagold, ahol nincs rendes sparring.
2022. jan. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
62%
Futás.
2022. jan. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
91%

Meg lettem előzve. Egyértelműen a futás. Ezt megelőzően pedig a duma.

Ha bajba kerülsz, akkor az első, hogy kidumálod magad.

Ha ez nem sikeres, akkor jön a futás.

Ha mégis küzdeni kell, akkor küzdeni kell. De ritkán támadnak meg egy az egyben, tehát mindig hátrányban leszel. A támadónál lehet kés is. És hiába vagy a küzdősport mestere, egy vágás és véged van.

2022. jan. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 MadSeal ***** válasza:
27%
2022. jan. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!