Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Autósport: Mit jelent az,...

Autósport: Mit jelent az, hogy "kifújta a mezőny orrát"?

Figyelt kérdés
Arra rögtön rájöttem, hogy azt jelenti megnyeri a versenyt az adott egyén, engem az érdekel, hogy mi az asszociáció ebben a kifejezésben? Mire utal, honnan jött, mit akarnak ezzel ez a szóképpel kifejezni?

2022. jan. 21. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Lealázta őket
2022. jan. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ezt értem, de miért pont "kifújta az orrukat" honnan jött ez a kifejezés? mi van a szókép mögött, amiért ezt mondják?
2022. jan. 21. 15:06
 3/7 anonim ***** válasza:
Még soha nem hallottam ezt a kifejezést. Sem magyarul, sem angolul közvetítések során.
2022. jan. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

hallani én se, olvasni már többször is olvastam


[link]

2022. jan. 21. 18:39
 5/7 anonim ***** válasza:

4

Mivel ezek mindegyike MTA-s cikk így valószínűleg egy ottani firkásznak a szava járása. Amúgy lehet hogy németül vagy valami más nyelven van ilyen kifejezés és onnan vette át, de ezt így még szlenges stílusban sem szoktuk használni, szarul is hangzik, értelmetlen is.

2022. jan. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
tegnap olvastam ezt a kifejezést először facebookon több kommentben is egy rallys cikk alatt, azóta izgatja a fantáziám, hogy mi lehet a háttere. és meglepve láttam, hogy cikkekben is előfordul
2022. jan. 21. 18:54
 7/7 veterán vas ***** válasza:
91%

Amikor pici a gyerek, akkor a szülő gondoskodik erről-arról(pl. a testnedvek eltávolításáról)

Tehát a felnőtt dirigál: fújod...erősebben... másikat is... jó, elég.

Vagyis az osztja az észt, aki tudja a "miért"-et és a "hogyan"-t.


Lehet, hogy mellényúltam, de nekem elsőre ez a gondolat ugrott be. ;)

Különben egy nagyon régi kifejezés, már a 70-es években is használták a rallye-sportban.

2022. jan. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!