Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Magyarországon a méta miért...

Magyarországon a méta miért nem népszerű? Régen elvileg elég kedvelt sport volt.

Figyelt kérdés

Nem értem, szerintem jó kis sport, gyerekeknek ideális, szóval tesiórán simán lehetne nyomni. De rendes sportnak is teljesen okés lenne. Mi osztálykiránduláson métáztunk tiniként, lassan 20 éve, addig nem hallottam róla, de tetszett. Egyáltalán nem igaz, hogy a baseball vagy a krikett másolata, csupán a kategória hasonló. Simán lehetne belőle profi sportot faragni, pénzt is termelne, tévés közvetítésekkel stb.


Ha régen népszerű volt, akkor miért kopott ki teljesen a köztudatból annyira, hogy mostmár nemhogy nem űzi senki, hanem a többség azt sem tudja, hogy létezik?


2022. jan. 22. 09:40
 1/4 anonim ***** válasza:

A baseball egyik őse a méta.

Mi sokat játszottuk anno.

2022. jan. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát ezért kérdezem; simán lehetne nemzeti büszkeség, de annyira nincsen előtérben, hogy talán a társadalom egy ezreléke hallott róla? Nagyon alulértékelt sport.


Ne értsen senki félre, nem a reklám helye (semmi közöm az eladóhoz), de ahogyan rákerestem a játékra, találtam egy honlapot, ahol meg lehet rendelni a kellékeket: [link]


Már eleve a labda és az ütő is stílusosabb/romantikusabb, mint akár a baseball, akár a krikett esetében. Szerintem nagyon jó magyar játék lehetne, bárkinek. Persze, vannak akik ismerik és játszák is, de csak egy minoritás. Szerintem, ha megkérdeznénk az utca emberét, két ember, ha tudná egyáltalán, hogy mi az, és ők sem játszották soha. Ha jól tudom, felvették a hungarikumok közé (ez nem biztos), de ha igen, nem sokat dobott az ismertségén. Olyan, mint a kártyajátékoknál a ferbli. Azt mondják, hogy a póker csak a magyar ferbli olcsó utánzata, mégsem ismeri senki, nem is megy sehol, pedig régen uradalmak úsztak el miatta.

2022. jan. 22. 12:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy pénzt termeljen és nézniük is kell az embereknek.
2022. jan. 23. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, gyermekvasúton is métázunk, de máshogy egy kicsit, nem ilyen ütővel, labdával, más alakú a pálya
2022. jan. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!