Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzeni Scoliosissal?

Edzeni Scoliosissal?

Figyelt kérdés

az orvosom már évek óta ezt mondja, pedig elég nagy mértékű gerincferdülésem van. miért nem javasolt műtétet?


20F



2022. jan. 22. 21:14
 1/2 anonim válasza:

Mennyire nagymértékű az a ferdülés és mennyi ideje jársz ezzel orvoshoz? Én már óvódás korom óta jártam orvoshoz, sajnos fűzővel sem sikerült helyrehoztaóbbá tenni az évek alatt, ezért 15 évesen műtöttek.

Én edzettem a műtétem előtt fél évet, de az edző, gyógytornász azt mondták, hogy előszőr a problémát kéne megszűntetni.

Már 20 évesen azért nem javítható a ferdülés. Én megműtettném magam, főleg, ha nagy mértékű és zavar az életviteledben, évek múlva biztos nem lesz jó hatással rád.

2022. jan. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

hát kb 3 éve. az utolsó röntgenem 2019. novemberi, 45 fokos ferdüléssel ami erősen műtéti kategória ha az internetre támaszkodunk és figyelembe vesszük, hogy ~3 éves a felvétel is.

OGK-ba járok amúgy.

2022. jan. 30. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!