Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egészséges heti 1-2 óra séta...

Egészséges heti 1-2 óra séta a természetben?

Figyelt kérdés
23F vagyok nem érdekelnek a sportok,viszont nem szeretnék annyira eltunyulni.Hetente 1-2szer ki szoktam menni a közeli földesutakra sétálni-1-1,5 órát,ez jól esik ezt szívesen csinálom. Ez egészséges vagy felér azzal,hogy valamennyire fitten tartsam magam?
2022. jan. 30. 10:21
 1/9 BöhömÁkos ***** válasza:
22%

Napi 10.000 lépés lenne egy alap szint mindenkinél.

Heti 1-1,5 óra séta egészségmegőrzés/sport szempontból abszolút semmi. (van aki munkahelyre/iskolába menet megy ennyit)

2022. jan. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Humor Herold ***** válasza:
90%

#1

De mégis több mint a semmi, úgyhogy csináld csak nyugodtan kérdező! Főleg ha jól esik!

Inkább ilyen helyen legyél mint szívd a mérgező levegőt egy zsúfolt forgalmas közegben.Vagy mondjuk a szobába kuksolva a telefont nyomkodva.

2022. jan. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A semminél mindenképp több. Egészségesnek egészséges. De a fittségtől azért messze van az, ami ezzel elérhető.
2022. jan. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%
Akkor vegyél szobabiciklit, van olyan, amely tekerés közben monitorra vetít eléd egy tájat, ahol tekersz és még a madárcsicsergést is hallod.
2022. jan. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Azért nem kéne túlzásokba esni sem.

Ez lenne az "alap beállítottsága" az emernek, hogy alapvetően gyalog közlekedik. Nem pedig egy plusz dolognak kéne lennie, amire már valami plusz mozgásként tekintünk, egészségmegőrző céllal.


Nyilván egy tök jó dolog hétvégente kimenni egy órára az erdőbe, egy tök jó hobbi lehet mindig új helyeket találni, akár fényképezni stb.


Heti 1-2 óra plusz séta arra jó, hogy addig sem a telot basztatod, vagy a netflix előtt tespedsz.

2022. jan. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
27%
Sajnos ez semmit nem ér. Semmi hatása nincs a szervezetedre. Naponta ha ennyit megteszel, az már jó hatással lehet, de az izmaid ettől még el fognak sorvadni. Voltam a helyedben és pokolian éreztem magam, hidd el, a sport jó, akkor is ha te sem szeretted az iskolai tesiorakat...
2022. jan. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
22%
Igeny ez egy atlagos ember atlagos fitten es egeszsegesen tartasahoz tokeletesen eleg
2022. jan. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Humor Herold ***** válasza:
64%

#6

Van a stephan kingnek egy jó kis filmje: Sorvadj el.Ahol megátkozták a dagadt faszit és elsorvadt.Na,kb. ilyen úton sorvadhatnak el az izmok is :) Mert alapja az ember szerkezetének az izomzat, úgy ahogy a csontozat is.És ha nem fekszik valaki 0-24ben ágyban, akkor használja az izmait és mellette valószínű táplálkozik is, mert különben nem élne.Előbb hal meg mint hogy elsorvadjanak az izmai.A kérdező 23 éves nem 90 éves bácsika.

De az igaz,a sport jó dolog. De attól nem kell mindenkire ráerőltetni. Írta hogy nem érdeklik a sportok :)

2022. jan. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8-as ugye nem gondolod, hogy a szó szoros értelmében gondoltam, hogy elsorvadnak az izmai? :D
2022. jan. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!