Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen testmozgással tudnék...

Milyen testmozgással tudnék fogyni ebben az esetben? (Bőv.lent).

Figyelt kérdés
Megsérült a bokám, azóta rengeteget híztam, nem tudok sportolni. Ha megpróbálok itthon tornázni és direkt inkább hasra edzek pl.felülés akkor is érzem, hogy feszül, fáj néha akár be is görcsöl. Van valami olyan mozgásforma ami nem erősít hanem inkább csak a fogyásra megy és nem akadályoz benne a bokám? Egyszerűen már nem tudok mit kitalálni. Olyat nem tudok végezni aminél állni kell közben vagy bármilyen módon súly nehezedik a bokára(plank közben szinte mindig begörcsöl). A neten próbáltam keresni ilyeneket, de egy csomó olyat mutattak amiben ugrálni meg járkálni kell, ami nálam jelenleg kizárt.

2022. febr. 12. 15:01
 1/8 A kérdező kommentje:
Most tényleg csak a testmozgás része érdekelne a dolognak, tudom, hogy kajával is lehet fogyni, de nagyon eltunyultam ezért is szeretnék valamit edzeni.
2022. febr. 12. 15:06
 2/8 anonim ***** válasza:
"kajával is lehet fogyni" - az étrendeden fog múlni a fogyás, én elég sokat biciklizek, gyors tempóban (és izzadok is mint az állat, de nem mintha számítana) mégis hízok havonta kb. 1 kilót, mert testépítek és úgy van belőve az étrendem... tehát vegyél vissza a kajából és menj el ÚSZNI.
2022. febr. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A fogyás a kalóriadeficiten fog múlni. Nézz utána ennek a szónak.

Ha nincs kalóriadeficit (az étrended által), akkor mozoghatsz te bármit, nem fogsz fogyni. Ha több kalória kerül elégetésre, mint amennyit beviszel, akkor lesz fogyás.

Nyomasd a gyógytornát, bokatörés után nincs is annál jobb mozgásforma. Mellette pedig kezdj el egy kalóriadeficiten alapuló diétát. Máshogy nem fog menni,

2022. febr. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De most tényleg nem a diétán van a hangsúly, azt tudom azt értem is és el is kezdtem. Viszont nagyon keveset mozgok szeretnék visszaállni a régi kerékvágásba tényleg az érdekelne, hogy milyen mozdulatokat tudtok esetleg ami nem terheli a bokámat?
2022. febr. 12. 17:23
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezt tényleg csak egy gyógytornász fogja tudni megmondani neked.
2022. febr. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Humor Herold ***** válasza:

Hát most tökéletesen itt lehet a pillanat, amikor alkotsz egy újfajta mozgásformát.És forradalmasítod. Pl. ha a futópályán kézen állva futsz, akkor a bokád egész jók kímélve van. Nem beszélve arról hogy izmosodik a felső tested miközben kardiózol :) Hoppá, csak lesne a sok bamba :)

De azért azt ajánlom csináld fokozatosan.Eleinte csak sétálj körbe a futópályán kézen állva.Aztán ha már gond nélkül megy,akkor nagyobb lendületet is vihetsz bele :)

2022. febr. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, ha tudnék ilyet csinálni eskü megtenném😂😂😂
2022. febr. 12. 22:23
 8/8 anonim ***** válasza:
húzódzkodj
2022. febr. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!