Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kardiónál kell e szünetet...

Kardiónál kell e szünetet tartani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


25 éves lány vagyok és túlsúlyos (nagyon) és már 2 hete játszok a Just dance nevű játékkal napi szinten 1 órát. Először azért kezdtem el vele játszani, mert szeretek táncolni, viszont mivel ez egy kardió mozgás fogyni is elkezdtem vele. Mellette egészségesebben étkezek és nincs se nasi se cukros üdítő.


Kérdésem az lenne, mivel ma minden porcikám fáj ma ezt kihagytam ezért felmerült bennem, hogy kell e pihenő napot tartanom? Mondjuk heti 6 nap tánc egy nap pihi? Vagy hogy szokták ezt csinálni a kardiózók?


Köszönöm szépen a válaszokat!



2022. márc. 2. 11:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez csak rajtad múlik. Mindenkinek szüksége van szünetre. Csináld rendszeresen, de csak annyit, amennyit bír a tested. Mert ha túlzásba viszed, ugyanúgy nem tesz jót. Tehát csak arra figyeld hogy rendszeresen csináld, és a szüneteket pedig magadhoz képest tarts. 6nap tánc és egy nap pihenő tökéletes.
2022. márc. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Érdemes szünetet tartani, valamikor a testednek fel kell épülnie a fizikai stressztől, lehet az is hogy heti 1-2 nap szünetet tartasz, vagy akkor tartasz mikor érzed hogy a testednek kell a pihenés.
2022. márc. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Arra vigyázz, hogy ha tényleg nagy a tùlsúlyod, akkor bizonyos mozdulatok/mozgàsformák nem tesznek jót az izületeidnek és megéri ilyenek miatt is pihenőket beidőzíteni.
2022. márc. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!