Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy kell helyesen edzeni?

Hogy kell helyesen edzeni?

Figyelt kérdés
Egy pár hete elkezdtem edzeni (Rubint Réka és hozzá hasonló emberektől néztem videókat). Szeretnék összeállítani egy edzés tervet, de nem tudom hogy minek kell benne lennie. A célom az alakformálás, zsír izommá alakítása illetve erő növelés. Túlsúlyos is vagyok, de nem akadályoz túl sok mindenben. És még egy olyan kérdésem lenne hogy mit kell ilyenkor enni? (Tudom csökkenteni kell kalória bevitelt ahoz hogy tudjak fogyni) És jó lenne ha tudnátok mondani pár dolgot hogy nektek mi vált be az akaraterő növeléséhez.

#edzés #fogyás #alakformálás #női edzés #Életnód változtatás
2022. márc. 11. 16:25
 1/4 anonim válasza:

Szia! Először is hajrá, nagyon ügyi vagy hogy rávetted Magad a mozgásra! Csak így tovább!💪🏻❤

Amúgy igen, a youtube videók nagyon jók, de ne Rubint Rékát, hanem egy NORMÁLIS edző videóit! Szerintem napi 40-50 perc simán elég, 20 perc intenzív futás (esetleg sprintek), és 10 perces youtube videók, de ezeket váltogasd, mert hamar hozzászoksz! Ajánlom Thomas Chanel has edzős videóit pl...nekem azok nagyon beváltak! Kajálni pedig a rizs-csirke-zöldségek kombót tudom ajánlani ebédre és vacsira, reggelire zabkását (proteinporral), napközben pedig egy kis gyümit! Persze a kalóriadeficit a legfontosabb, meg az, hogy ne ész nélkül diétázz, mint nagyon sokan...

Szurkolok hogy elérd a célod!

2022. márc. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1


Köszi, nagyon kedves vagy, proteinpor helyett nincs valami öttleted?(valami olyan amit itthon is eltudok készíteni)

2022. márc. 11. 18:19
 3/4 anonim válasza:
Igazából a zabban is viszonylag magas a fehérje, 100g-ban kb.17g fehérje.:)
2022. márc. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha személyi edzöhöz és táplálkozási tanácsadóhoz fordulnál? Magadtól, segítség nélkül megfelelö tudás hiányában csak az idödet pazarolod, jobb esetben csak nem fejlödsz, rosszabb esetben le is sérülhetsz, ha nem megfelelöen végzed a gyakorlatokat. Föleg, ha Rubint Rékát figyeled.

Azt a nöt felejtsd el, ha nem akarod tönkretenni a tested. Az egy kókler. Vannak edzök megfelelö végzettséggel is böven.


Egyedül nem fogod tudni kiszámolni, hogy miböl mennyit kellene enned ahhoz, hogy elérd a célod, másrészt edzésterv nélkül elöbb-utóbb feladod, mert nincs ami motiváljon és nincs egy rendszer, amit végigviszel és közben látod az eredményt. Nézd meg esetleg Péntek Enikö videóit, van neki rengeteg, kezdötöl a haladóig. Edzéstervei is vannak. Persze egy személyre szabott lenne a legjobb, érdemes lenne pénzt szánni rá, legalább az elején, amíg ilyen tanácstalan vagy.


A zsírt nem fogod tudni izommá alakítani, ahogy a burgonyából sem lesz soha brokkoli, mert az két külön fogalom.

2022. márc. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!