Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Első aikido edzésemen mire...

Első aikido edzésemen mire számitsak?

Figyelt kérdés
Huh, szóval holnap megyek életem első aikido edzésére. Nem tudom, mire számítsak. Sajnos, pont az a féle ember vagyok, aki teljesen feleslegesen szorong, izgul. Nagyon régen nem sportoltam, és a beilleszkedés is nehezen megy. Holnap kb mire számíthatok? Mit fogunk csinálni? Nagyon szépen köszönöm! 16/F

2022. márc. 23. 18:17
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Még annyi, muszáj mezítláb lennem? Lehet fura kérdés, de sokkal biztonságban érzem magam ha zokni van rajtam. Vagy ez ilyen hagyomány? Bocsi, nagyon kezdő vagyok. Előre is köszi
2022. márc. 23. 18:22
 2/18 anonim ***** válasza:
84%

Az aikidót nem nevezném sportnak. Semmi tényleges sportteljesítmény nincsen az edzéseken. Én már az "edzés" szóval is óvatosan bánnék aikido tekintetében, ugyanis ezt a fogalmat hagyjuk meg a valódi sportolóknak. Az aikido egy sima japán spirituális hagyományörző mozgás, semmi extra.

És nyugodtan legyél zokniban, csak ne csússz el.

2022. márc. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
60%
A technikák bonyolultak, szóval ne lepődj meg. Amúgy kellemes, légies sport, nem kell hozzá nagy erő, inkább lazaság. A zoknit valszeg nem vetetik le, de amolyan noob dolog.
2022. márc. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Igen, olvastam hogy érdemes zokni nélkül a tatamin miatt. Esetleg valakinek van első "edzés" élménye? Mindenesetre, köszönöm az eddigieknek. Ment a zöld.
2022. márc. 23. 18:42
 5/18 anonim ***** válasza:
43%
Én megpróbálom menteni a menthetőt. Még nem mentél el, így még időben megpróbállak megállítani, hogy elkövesd életed legnagyobb hibáját. Szóval a lényeg: aikidóra nem megyünk. 0 sportértéke van és 0 harcértéke. Abszolút SEMMIT nem ad, de cserébe elveszi a pénzed, időd, energiád. Ezek mind-mind hasznos dolgok, amiket másba lehet fektetni, olyan dolgokba is, amik ADNAK is neked valamit. Az aikido nem ad SEMMIT. Konkrétan bármi másra mész, jobban jársz. Inkább menj karatéra, mert ha jó edzést kifogsz, akkor bár harcértéke annak sincs, de legalább sportértéke van. És az már jó, érted. Annak már van valami értelme. De az aikidonak semmi. És tudom, most én vagyok a gonosz, vérben forog vörös szemem, bántom itt a szegény aikidót, de nem, NEKED akarok jót, kérdező. Fiatal vagy, ne rontsd el az életed azzal, hogy egy abszolút semmire nem jó dologra jársz. Fejleszd magad, te még sokra viheted. Aikido soha nem fog adni neked semmit. Birkózás, judo, box, thaibox, savate, kickbox, bjj, ezek között nézz szét, ezek olyan sportok, amik kiváló minőségű edzést nyújtanak neked, ezzel kiváló sportértékük van és bónusz pont, hogy bunyózni is megtanítanak. De a legfontosabb, hogy nagyon jó sportok és megérik a beléjük fektetett pénzt, időt és energiát.
2022. márc. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
55%
Egyébként én totál egyetértek az előző hozzászólóval. Amit ír, az gyakorlatilag 15 éve köztudott tény. Én meg is lepődtem, hogy még vannak emberek, akik valóban hajlandók pénzt költeni ilyen dolgokra, mint aikido. Kíváncsi vagyok, hogy amúgy ér-e valamit egy ilyen komment.
2022. márc. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Az első edzéseken senki nem tud jól teljesíteni. A sport lényege a folyamatos fejlődés, nem a küzdelem. Igazából nem sokat veszíthetsz, ha kipróbálod 1szer 2szer, megtudod, neked való-e.
2022. márc. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Igen, igen. Csak kipróbálni szeretném. Támogatom az ötös és hatos válaszolót is, nyílván ezek is vélemények. De én nem várok sokat az aikidótól. Szimplán kedvet kaptam hozzá, és levezetésnek így estére szerintem tökéletes. Persze, kinek mi. :D
2022. márc. 23. 18:54
 9/18 anonim ***** válasza:
63%

5-ös vagyok, van amúgy első "edzés" élményem, nyilván nem pozitív. Azon felül, hogy 0 a sportérték, még csak meg se bírtak mozdítani. Kedves emberek voltak, de egymás után jött oda hozzám az összes haladó meg mester, mert nem tudott senki levinni a földre. Pedig ellen se álltam, csak rongybaba voltam. De nem ment nekik. Mondtam, hogy bjj-zek és boxolok, nem kell velem finoman bánni, dobjatok el. Mivel a technikai része is 0 a stílusnak, így nem tudott eldobni, se csavarni, se semmi. Aztán kiderült, hogy az aikido nem is arról szól igazán, hogy tényleg eldobod a másikat, nem, hanem te fekszel le, ő meg ÚGY CSINÁL, mintha dobna. Ja, hogy mondom ez színészet, értem, akkor viszont látásra.


Ez az én tapasztalatom. Aztán utánaolvastam több fórumon is, hogy én találtam csak McDojo-t vagy pedig tényleg ez az aikido. Aztán tényleg ez az aikido.


Ezért mondom, kérdező, hogy nem ad neked semmit, de cserébe pénzbe kerül és időbe. Ezek drága dolgok, amiket megéri olyan dolgokba fektetni, amik adnak is neked valamit. Az aikido nem ilyen.

2022. márc. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Azért kipróbálom, ha nem tetszik, akkor max váltok valami másra. De tényleg köszi. Nyugodtan írhattok még!
2022. márc. 23. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!