Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Valaki vágta téren tudna...

Valaki vágta téren tudna segíteni?

Figyelt kérdés
Egy ideje már elkezdtem vágtázni (1 éve) és azóta nem vettem semmi változást észre az ülésemen, az első pár másodperc tökéletes utána pedig elfelejtek szorítani a combommal és csak azon kapom magam hogy csak a csípőmmel követem a ritmust. Egy ülésjavító feladat sem segített eddig csak egy alkalomig, utána megint rossz lett. Valakinek valami tippje vagy feladata amivel ezt helyre tudnám hozni? :( (egyébként western nyeregről beszélek ha ez segít valamit.)

2022. márc. 24. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Kérdés, mi az említett fogalom tartalma. Mert egyáltalán nem kéne szorítani olyan értelemben, hogy ha megszorítod, akkor kiemelkedik a segged és/vagy nem követed a mozgást a nyeregben ülve. A "combnak ott kell lenni", nem pedig fojtogatni a lovat.
2022. márc. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Persze én sem úgy értettem hogy fojtom a lovat, csak nagyon sokszor nem tudom stabilan tartani az alsó részét sem a lábamnak.
2022. márc. 24. 18:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Átlagos tanulónál a megfelelő hosszúságú futószárazott vágtagyakorlás elegendő ahhoz, hogy a lábtartás beidegződjön. Nyilván a futószárazó aktív közreműködésével (szól...).
2022. márc. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Próbáld először úgy, hogy BIZTONSÁGOS lovon, térdedet hanyagolva csak a bokad tedd oda érintés szintjén a ló oldalára, és csak a bokád tudd egy pontban megtartani. Nem kell ehhez combbal szorítani, ha ki tudod ülni anélkül, az nagyon jó!
2022. márc. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Western nyeregben előszőr nekem is ez volt . Szerintem próbálj meg úgy ülni hogy a csípődet egy kicsit magad alá fordítod mintha egy kanapén ülnél , a lábaiddal pedig próbálj minél jobban a kengyelre terhelni , ha pedig így sem megy egyszerűen könnyíts ki
2022. máj. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!