Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Harcművészet vagy sport?

Harcművészet vagy sport?

Figyelt kérdés

A harcművészetek érdekelnek, mint mozgás illetve az önvédelmi rész miatt. Ezek közül az aikidot néztem ki vagy sportok közül a vívást.

Melyiket érdemesebb elkezdeni? Melyiknek van nagyobb "sportértéke"? Aikido tud adni annyival több önvédelmi tudást, hogy megérje?



2022. ápr. 8. 18:40
 1/4 anonim ***** válasza:
37%
Egy bunyó alapja az ökölharc, így érdemes boxal kezdeni. Valamint egy box edzés elég kimerítő ha becsülettel végig tolod. Nagyobb lesz az önbizalmad és sokkal fitebb leszel. Utána meg jöhet minden más ami tetszik. Én boxot és kick boxot toltam. Így tudom használni mind a kettőből ami hasznos. De ez az én véleményem.
2022. ápr. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%
Aikido egy szörnyű vicc. Nulla sportérték, nulla harcérték. Semmit nem ad, cserébe pénzbe, időbe, energiába kerül. Amire neked szükséged van, az a box, thaibox, bjj, kickbox.
2022. ápr. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Te magad is elválasztod a harcművészetet és a sportot, kedves kérdező. Akkor szerinted melyiknek van nagyobb sportértéke, az aikidónak vagy a vívásnak?


"Aikido tud adni annyival több önvédelmi tudást, hogy megérje?"

Minél többet? A vívásnál? Mindkettőnek annyire reális haszna van egy tényleges utcai konfliktusban, mint az úszásnak vagy a röplabdának.

2022. ápr. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 stellaz ***** válasza:

Az aikido harművészet és a művészet szót itt most ki kell emelnem. Mert, hogy önvédelmi értéke nincs, tekinthetjük igazából mozgás kultúrának, művészetnek.


Ha olyan küzdő sportot szeretnél, ami pusztakezes önvédelemre is alkalmas, akkor valamilyen full contact verseny sport kell, ahol van sparring, úgy mint box, judo, bírkó, bjj, thay-box, stb.

Vívás nyilván kiváló, ha egy karddal óhajtod megvédeni magadat.

Aikido, kunfu, meg egyéb kiválóságok akkor jók, ha nem akarsz lesérülni edzés közben és szeretnéd elbábozni, hogy te éppen harcolni tanulsz.

2022. ápr. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!