Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha egy erősítő és cardio...

Ha egy erősítő és cardio edzést kombinálok, akkor mindegy melyikkel kezdem?

Figyelt kérdés

Vagy pl érdemes előbb az erősítést elvégezni a súlyzókkal, és utána kocogni vagy biciklizni mondjuk?


Vagy a sorrend nem számít?



2022. ápr. 18. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha kardióval kezdesz,kevesebb energiád marad a súlyzósra.Úgyhogy inkább előbb legyen a súlyzós.Max.bemelegítésként kardiózz,de az csak 5-10 perc legyen.
2022. ápr. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp a súlyokkal kezdj.
2022. ápr. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Bemelegítés szempontjából én sose láttam értelmét fiziológiai szempontból az edzés előtti 5-10 perces kardiózgatásnak. Ettől nem leszel bemelegítve. A bemelegítés gimnasztikát, mobilizálást, dinamikus nyújtást és hengerezést kell, hogy jelentsen. Ha ezek megvannak, akkor pont nem a futópadon való 5 perces lépkedésen fog múlni a bemelegítésed.

Amúgy meg alapszabály, hogy a súlyzós edzés után végezzük a kardió mozgásformát, amennyiben a súlyzós edzés élvezi a mindennapjainkban a prioritást. Nyilván egy úszónál más lenne a helyzet, de ebbe most ne menjünk bele.

2022. ápr. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3-as és Kérdező

Elnézést,nem voltam pontos,szóval a gimnasztikai bemelegítés mellé mehet 5-10 perc kardio.Helyettesíteni nem fogja a bemelegítést,a vérkeringést fokozza,az izmokhoz és egyéb szervekhez több oxigén jut.

2022. ápr. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Valamelyik gyúros oldalon mintha azt olvastam volna, hogy a súlyzós edzést meg a kardiót ne végezzük ugyanazon a napon. Rosszul emlékszem?
2022. ápr. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan csinálhatod egy napon. Időbeosztás és energia kérdése. Nyilván egy nehézsúlyos, maxolós edzés után nem lesz humorod és erőd még fél órát futópadozni. De semmi akadálya annak, hogy a súlyzós edzés UTÁN még kardió mozgásformát is végezz. Súlyzós edzés ELŐTT ne végezz kardió edzést, az viszont fontos!
2022. ápr. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
OK, köszönöm!
2022. ápr. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!