Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ropogó térddel milyen mozgást...

Ropogó térddel milyen mozgást végezzek? Futni lehet?

Figyelt kérdés

Kb. 2 évvel ezelőtt kezdődött, hogy guggolásból felálláskor halk ropogás hallatszott, de nem fájt. Később elkezdtem kocogni/futni (korábban sajnos semmit nem mozogtam, amióta végeztem a középsulival, és addig is a tesiórában kimerült minden mozgásom).


Futás mellett itthoni erősítéseket is szoktam akkoriban végezni.

Egyszer olyan is volt, hogy lépcsőzős gyakorlatok után másnap, mintha kiakart volna jönni a helyéről a térdem lépésnél.

Aztán volt olyan is, hogy egyszer csak megfájdult a térdem, nem tudtam letérdelni, de emlékeim szerint előtte nem voltam futni, tehát nem a futástól fájdulhatott meg annyira.


Nem egészen 1 évvel ezelőtt egyre hangosabb lett a ropogás, sőt már inkább recsegésnek mondható.. reggel, délben, este mindig, és már nem csak guggolásból felálláskor, hanem egyszerűen ha csak fekve kinyújtom a lábam akkor is. Viszont nem fáj egyáltalán.


Na és a lényeg az, hogy nagyon megtetszett nekem a futás tavaly. Az amit ad, ahogy érzem magam tőle, hogy bárhol végezhetem, ahogy látom hogy fejlődök benne stb.. Nagyon szeretnék futni, de félek csak ártok vele magamnak.

Most már tavaly nyár óta nem futottam, mert ijesztővé vált ez a hangos ropogás, féltem, nehogy valami baj legyen. Plusz lehet, hogy kicsit túlzásba is vittem, mert kb minden második nap mentem, de egyszerűen annyira tetszett, hogy még a pihenőnapokon is nehezen vettem rá magam, hogy maradjak itthon.


/A térdem mellett egyébként a csuklóm és a vállam is ropog halkan, de a csuklóm csak este (?!), a vállam pedig éjjel alváskor./


Voltam ortopédusnál, de ő nem nagyon foglalkozott velem, szerinte bármit mozoghatok, amit nem viszek túlzásba.. Neten viszont mindenhol azt olvasom, hogy a futás nem javasult porckopásnál (nekem porclágyulást állapított meg az orvos, gondolom ebből lesz a porckopás később(?).


Túlsúlyos nem áll fent, 166 cm vagyok és 58-60 kg között mozgok.


Akinek van ilyen téren tapasztalata mit javasol? Kezdjek el újra futni vagy válasszak más mozgásformát?



(Bocsi, hogy kicsit zűrzavarosan írtam, de próbáltam leírni mindent, ami fontos lehet :) )



2022. ápr. 21. 20:23
 1/3 A kérdező kommentje:
Egyébként 25 éves lány vagyok.
2022. ápr. 21. 20:24
 2/3 A kérdező kommentje:
Ja az ortopédushoz még annyit, hogy röntgent nem csináltatott, mondván ennél nem kell, pedig direkt rákérdeztem.. Plusz felírt Controsulf 800 mg tablettát, hogy amíg szedem, addig nem fogok érezni semmit. Végül nem váltottam ki.
2022. ápr. 21. 20:30
 3/3 anonim ***** válasza:
Úszás.
2022. máj. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!