Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék nagyobbat dobni...

Hogyan tudnék nagyobbat dobni kislabdàval?

Figyelt kérdés
Hamarosan atlétika verseny lesz,amire nagyon szeretnék kijutni…a futás része viszonylag jól megy, a 60métert kb 10mp-t alatt futottam le, de a tanárom szerint ez rendes versenykörülmények között jobb is lehet(nyilván a sulis futópálya nem a legjobb)a távolugrásom se sikerült rosszul, 3métert ugrottam, és a tanárom ugyanazt mondta mint a futásnál, hogy majd jobb lesz a versenyen…hamarosan viszont azt is lemérik hogy milyen a kislabdadobásom, ami nekem elég siralmas..ha van bármi tippetek hogy akár a dobásom, akár a futás om vagy az ugrásom hogy legyen jobb, kérlek írjatok fontos lenne

2022. ápr. 22. 18:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szasz öcsisajt.Én több diákolimpián is megfordultam, majd utána európai és világversenyeken, de véget ért a karrierem az egyéb kiegészítők miatt.90-es években voltam iskolás, akkoriban ismerkedtem a vasakkal.De kevés konditerem volt akkoriban még nagyvárosokban is.Én debrecenben jártam suliba,akkoriban is a kinézetemmel kitűntem már mindenhonnan.Ahogy lenni szokott a tesitanár kinézett magának, hogy ez a Bélusgyerök biztos pár versenyen majd jó lesz a sulinak,hátha érmet is tud szerezni.Nos a tesitanár nem tudta,hogy én már akkoriban keményen jártam a helyi súlyemelőkhöz súlyt emelni.ha azt írom hogy kibaxottul erős voltam, akkor enyhén fejezem ki magam.Akkoriban még nem léteztek hamisított cumók, így amit kaptam az edzőtől azt tutira jó volt.Nos elég hamar megismertem a román meg szerb gyógyszergyárak termékeit.18 évesen guggoltam szériában 180kg-val,felhúztam 200 kg-t 4szer.fekve kinyomtam a 160kg-t 5ször,érted,18 évesen!Elvitt a tesitanár ilyen atlétikai versenyre,hát kb úgy néztem ki, mint mikor a Góliát bement a zsidósereg közé, mindenhol 160-170 centis kispajtások én a magam 2 méterével,hegyomlás kinézetével ott voltam.Hát elkezdődött a verseny súlylökés,gerelyhajítás,kislabdahajítás számban nevezett a tanár,de én önszorgalomból a futásra is beneveztem, volt is röhögés, mikor megláttak hogy nézek ki.

Nos nem írom le konkrétan akkoriban mit nyalogattam kiegészítőként, de pár ivóampullás magnéziumkészítmény befigyelt.Fedett pályás volt a verseny soha nem felejtem.Jött a kislabdahajítás.megnéztem a többiek mit csinálnak, aztán odaálltam és megküldtem neki úgy hogy a csarnok ablakát hátul kidobtam.súlylökésnél sem muzsikáltak a fiúk, mikor megfogtam a súlygolyót, mintha egy teniszlabdát fogtam volna, érzésre olyan volt.Elhajítottam úgy, hogy a nézőközönség közé berepült.Tanakodtak a bírók mi legyen, egyértelmű volt, hogy messze az átlag felett vagyok.Jött a futás.Beálltak mellém ilyen 160-165 centis 60 kg gyógyegerek, azt kb a hasam közepéig értek.Nos nem sprinttávra neveztem hanem 2000 m.Itt amit leműveltem soha nem felejtem.Edzőtől kaptam egy fura kiegészítőt, lényege annyi volt, minél keményebben lélegzel annál több oxigént vesz fel a vér,meg a tüdő,májat meg hírtelen több vértermelésre serkenti.Tudtam hogy esélyük sincs, mivel akkoriban sokat jártam edzés után futni.Lement az első 300 méter, első kör vége, volt három kicsigyerek, akik elől futottak, na mondom megszorongatom őket.Mögéjük futottam hallottam ahogy mondja egyik a másiknak itt a gorilla fussuk le,hajtottam őket még két körig,hallottam ahogy mögöttük futottam hogy krákognak,lihegnek mint a kutya.Odaszóltam hogy figyuzzatok kiskalózok ilyet nem láttatok még.lesprinteltem őket, majd a végére egy kört ráverve értem célba elsőként.aki látta a versenyt, nem akarta elhinni, a bírók odajöttek, mondták ilyen nincs 18 évesen, ekkora kinézettel.Amiben elindultam megnyertem.Tanakodtak a bírók mi legyen,aztán nemsokára jött valami dokiféle, és mondta mintavétel lesz.Azt se tudtam mit akar.Nos ami utána volt nem írom le, de amit a futók használnak kiegészítőt elsőként engem fogtak meg vele.

Kicsit csalódott voltam, de mikor hazaértem az összes csaparttársam a súlyemelőklubból ott volt nálunk, várták mikor jövök haza, kaptam tőlük egy győzedelmi tortát is.Edzőm segített ezt a kis botlásom elsimitani, akkor még könnyebben ment, így 20 évesne már az olimpián indultam súlyemelőként,persze full natúrban, mert ugyebárolimpián nem használunk semmit.

Béla 48F

147kg

197cm

kar 55-56 cm

Erőemelő,kidobó

2022. ápr. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszod
2022. ápr. 22. 21:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!