Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen edzésterv van, amit...

Milyen edzésterv van, amit egy kezdő használhat konditeremben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


El szeretnék kezdeni edzeni, viszont nem tudom, hogy hogyan kezdjek neki.

Itthon edzettem alap felszerelésekkel (súlyzó, kettle bell), applikáció segítségével, de az annyira nem vált be. Most adatott egy lehetőségem, hogy mehetek kondi terembe (eddig anyagiak miatt nem annyira gondolkodtam kondi teremben), viszont nincsen semmilyen kezdő anyagom, hogy hogyan is kezdjek neki, milyen gyakorlatokat csináljak. Talán preferált testrész inkább a felsőtest általánosan (has-hát izom, bicepsz, triceps, váll, stb.), mert alsó testet érintve futni szoktam, heti 1-2 alkalommal 6-10km távokat.

Tudtok esetleg ebben segíteni, van valakinek valamilyen edzésterve, amit meg tud osztani (nagyon példaként: 10x fekvő, 15x bicepsz), és egy abszolút kezdésnak jó?


Előre is köszönöm a segítséget és válaszotokat! :)



2022. ápr. 28. 15:51
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt hozzáteszem, hogy fizikailag formában vagyok, szoktam mozogni (biciklizés 120km, futás is, ahogy írtam). :)
2022. ápr. 28. 15:54
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Minden izomcsoportra kiterjedő, alapgyakorlatokra építő súlyzós edzésterv, progresszív szemlélelettel, mellette célnak megfelelő, kiegyensúlyozott étrend. Ezt a kettőt egy személyi edző fogja neked egyénre szabni.

Most persze leírhatjuk, hogy 4x10 karhajlítás, 4x10 hasprés, 4x10 lábtoló, de ennek nem sok értelme van. Ilyen random sablonokat te is találsz a neten százezret. A lényeg, hogy egyénre legyen szabva a program. Továbbá fontos, hogy szépen-lassan szerezz elegendő információt az edzés és a táplálkozás tudományos oldaláról, hiszen információ nélkül nincs fejlődés.

2022. ápr. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt hogy szoktál futni meg hogy jó formában vagy el is felejtheted, testépítés szempontjából semmit nem jelent. Én is futottam és bicikliztem régen sokat és nevetséges súlyokkal kellett kezdenem a guggolást. Amúgy amit az előző írt. Szerencsére kezdőként egyáltalán nem kell túlbonyolítani. Koncentrálj az alapgyakorlatokra.
2022. ápr. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a segítséget! :)
2022. ápr. 28. 23:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!