Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Más is van itt rajtam kívül,...

Más is van itt rajtam kívül, aki aki minden nap mozog/edz valamit? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Sokan mondják hogy pihenőnapot kell tartani, nem lehet minden nap tornázni stb. Nekem viszont akkora igényem van rá.

Még ha sok is a dolgom, egy órát szabaddá teszek a napomba, ahol futok, tornázok, súlyzózok, biciklizek.. Igazából amihez kedvem van, a lényeg hogy mozogjak, és kellemesen elfáradjak.

Normálisnak tekinthető ez?

Élvezni mindig élvezem, imádok mozogni. Csak sok ismerősöm nem érti, miért ragaszkodom a sporthoz ennyire.

Félek nehogy sportfüggő legyek, mert a mozgásra tényleg nagyon "ráfügtem". Élvezni viszont mindig élvezem, és várom mindig azt a kis időt a napomba, amikor mozoghatok.

Biztos hogy ez boldogságforrás és feszültségoldás is egyben számomra.



2022. ápr. 30. 14:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én heti 4 erőemelő edzés mellett a maradék 3 napban jógázok/gyógytornázok, biciklizek, kirándulok, ugrókötelezek. Én is nagyon nehezen bírom ki, hogy úgy teljen el egy nap, hogy abban semmilyen értékelhető aktivitás nem volt, csak pihenés.

Természetesen nagyon figyelek a regenerációra, az alvásra, a melegítésre, a nyújtásra, a mobilizációra. Nyilván heti hétszer nem végeznék erőemelő tréninget, hiszen nem is tudnék, olyan hamar túledzésbe kerülnék vagy lesérülnék.

2022. ápr. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Megnyugtató olvasni, hogy más is van így ezzel. Én is természetesen figyelek a regenerációra. Súlyzós edzésből 3-4et csinálok max. Viszont olyan jól esik minden nap valami aktivitás, esküszöm jobban is alszok, jobb a kedvem is.
2022. ápr. 30. 14:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Edzek,bringázom,kosarazom,futok :) Minden nap sportolok
2022. ápr. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az ember úgy alakult ki, hogy korán reggel felkel, egész nap talpon van, aztán este nyugovóra tér. Nem organikus, hogy komplett napokat ücsörögj a laptop előtt, fetrengj az ágyban. Mozogni jó és alapvető. Észszerűen kell felépíteni az edzésterved, ez evidens, de ha ez stimmel, akkor hajrá, nyugodtan sportolj valamit minden nap.
2022. ápr. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
biztos szexi lehet a tested
2022. ápr. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Minden nap futok. Ez az alap. Ha lehet biciklizek is. Kosarazni, úszni, túrázni is nagyon szeretek.

Van, akinek nincs ekkora mozgásigénye, kényelmes lassú tempóban él. Tiszteletben tartom ezt is.

Nekem kell a mozgás, dinamikus természetű vagyok, nem bírom a tögymörgést, sem intellektuálisan (lassú észjárás), sem fizikailag. Napközben én is alig várom már az esti kilométereimet. :))

2022. máj. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!