Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek bele a futásba?

Hogyan kezdjek bele a futásba?

Figyelt kérdés
Elkezdenék szeretni futni. Már futócipőm is van,eladói segítséggel vettem,szóval jó kell legyen a lábamhoz. Viszont fogalmam sincs,hogyan kezdjek bele. Mikor fussak,mennyit fussak. Mit csináljak futás előtt és mit nem. Ötletem sincs. Tudnátok segíteni?

2022. máj. 2. 09:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A futanet oldalán találsz ingyenes edzésterveket.

[link]

2022. máj. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Meg sokan össze szoktak kapni,hogy most egészséges-e a futás,vagy sem. A térdünk elromlik-e vagy nem? Mennyivel jobb futni,mint otthon ülni. Nehéz eldönteni a sok állítás közül melyik igaz. Illetve attól is félek,hogy néznek rám az utcán,hogy "ezt oszt mit fut",meg ilyenek.
2022. máj. 2. 10:15
 3/7 anonim ***** válasza:
23%

Fogadjunk megvizsgálta a lábad és kijött, hogy 40ezer forintos cipő kell neked? :D

Nem érzed baleknek magad? Még azt se tudod, akarsz-e futni?

2022. máj. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Alapból úgy mentem oda,hogy 30 ezret biztos költök. Vagy szerinted ingyen van minden? :D
2022. máj. 2. 10:23
 5/7 anonim ***** válasza:
A futással kapcsolatban akkor merüljenek fel aggályaid, ha ultrarunner vagy. Heti egy-két kocogástól ne félj. Ha pocsék a bemelegítésed, a hjlékonyságod, a mobilitásod, a cipőd és a technikád, akkor lehetnek bajaid a futással. Viszont ha ezek nincsenek rendben, akkor igazából bármilyen mozgásformával lehetnek bajaid. Tartsd szem előtt az előbbiket, plusz a fokozatosságot, és akkor a futás csak az előnyödre fog válni.
2022. máj. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Próbálok odafigyelni a fokozatosságra. Igazából én sem megváltani akarom a világot. Csak hátha jól esne. Ki tudja még szeretném is,és talán a szervezetnek se árt a rendszeres testmozgás.
2022. máj. 2. 15:39
 7/7 anonim ***** válasza:
heti 2 db 1 órás kocogástól semmi bajod nem lesz. De ha több szabadidőd van én a sétálást vagy nordic walkingot ajánlom, az ízület és csont kímélőbb. Én is sokat futottam de a csonthártyám begyulladt. Azóta sétáloknordic walkingozok 5 éve, semmi szervi gondom nincs.
2022. máj. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!