Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan fogjam vissza magam a...

Hogyan fogjam vissza magam a futás tempóját illetően?

Figyelt kérdés

29 éves nő vagyok, sajnos I. fokú szívbillentyű-elégtelenséggel a mitralis illetve a jobb kamra és pitvar közötti billentyűk tekintetében is.


Miután idén valamiért hirtelen jobban megy a futás, rákaptam és félmaratonra készülök.


Viszont ahogy előre sejtettem, ahogy növekszik az edzettségem, úgy nem az történik, hogy alacsonyabb pulzussal megy ugyanaz a tempó, hanem a tempót emelem kvázi automatikusan. Sőt, egyre jobban bírom a magasabb pulzusokat, így nem is jelez a testem sehogysem.


Viszont a szívbetegségemmel nem biztos, hogy jó ilyen pulzussal dolgozni...

A kalkulátorok szerint nekem kb 150-170 az aerob zónám (a modernebbek szerint, ez NEM a 220-életkor 70-80%-a), sőt, orvos válaszolban is olvastam már, hogy 75-85%-ot javasoltak valakinek.

Viszont én ehhez képest a 150 alatt szeretnék maradni hosszú távon.


Alapból lassú futó vagyok, így mentálisan jól esik az ahhoz képest való begyorsulás. Plusz tényleg egyre inkább kívánja a szervezetem. Pl otthon van stepperem, azon, ha hajtom 130-as a pulzusom és az nekem semmi. Gyorsúszás közben is annyi kb és az is semmi nekem.


Szóval van valami trükk, hogy hogyan maradjak a 6:50-es tempó mellett 150-es pulzus alatt, amikor valahol kívánnám a 6:30-at, de magasabb pulzussal, ami hosszútávon árthat a szívbillentyűknek?


Illetve nektek ezzel a betegséggel van tapasztalatotok?



2022. máj. 4. 13:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem már mindenki leírta a tapasztalatát az előző 15-20 kérdésed alatt.
2022. máj. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Én esküszöm egyet se kérdeztem arról, hogy hogyan lehet visszafogni a tempót.
2022. máj. 4. 13:35
 3/16 anonim ***** válasza:
39%
Tök mindegy, mert úgyse az a problémád, hanem a panaszkodás.
2022. máj. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%

.... de amúgy ugyanezt megkérdezhetted volna a 15 orvostól, akiknél jártál....

Talán szakértőbb választ tudtak volna adni.

2022. máj. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Kitől, a gasztroenterológustól, a fül-orr-gégésztől vagy a fogorvostól?
2022. máj. 4. 13:47
 6/16 A kérdező kommentje:
Vagy a másik kategóriában levő pulzusfrászossal keversz, aki amúgy nálam idősebb, férfi, nem sportol és nincs szívbillentyű-elégtelensége se?
2022. máj. 4. 13:48
 7/16 A kérdező kommentje:

Amúgy kezeltesd az embergyűlöletedet és a frusztrációdat.


Tök jó kedvű, lelkes voltam, csak tanulni akarok a futásról és a rosszindulatú közeledésed eléggé elszomorít és fáj. Mindemellett nem értem az okát.

2022. máj. 4. 13:49
 8/16 A kérdező kommentje:
Ha a kardiológusnál eszembe is jut ez a kérdés és felteszem, csak lecs....ett volna, hogy eszembe ne jusson ennyire terhelni magam de rohattul nem lett volna taktikája arra, hogyan FOGJAM VISSZA A SEBESSÉGET.
2022. máj. 4. 13:52
 9/16 anonim ***** válasza:
34%
Fuss terepen, erdőben stb ott kénytelen leszel figyelni hova lépsz, így lassítani us sokszor
2022. máj. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
És ha erre nincs lehetőségem heti 3-4-szer (se)?
2022. máj. 4. 13:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!