Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A kyokushin karate tényleg...

A kyokushin karate tényleg hasznos puszta önvédelemre?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi,hogy a kyokushin karate valóban alkalmas-e bármiféle önvédelemre. Tényleg meglehet magad úgy védeni,hogy nem ártasz a másiknak nagyon? Hogy lehet ennyire tudatosan védekezni és szem előtt tartani azt,hogy ne bántsd nagyon azt akinek az ellentettje a szándéka veled kapcsolatban?

Gondolom itt azért fele-fele arányban oszlik el a tudatosság,lelki nyugodtság és a test,technikai rész.



2022. máj. 6. 20:41
1 2 3 4
 2/33 anonim ***** válasza:
92%
Jenőke!Már megint ez a karate.Sokszor írtam már hogy igazi bunyót kell tudni, ilyet meg az életben tudsz tanulni.Tanulsz figyelsz,majd párszor kipróbálod élőben is iszogatás közben.Én fiatalon tanultam meg bunyózni,de mindent az élet adott.Tapasztalat,rutin,helyzetfelismerés,reagálás,reflex ezt mind mind a kocsmai bunyók közepette szívtam magamba.Hiába állnak nekem oda rugdalózni meg levegőt boxolni, mikor odadurrantok akkor borul a csávó meg a sörösüvegek is a pulton.József 58F kőműves.Ha valakit érdekel,Nyíradonyban iszogatunk ma este is, ha szeretne meglátogatni pár tanácsért.
2022. máj. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
77%

A kiokusin egy nagy sz*r. Az ashinewara-kusi-nu karate a jó! De az nagyon. Sparring során mindig nyerünk.


A mi dojónkba is eljött keménykedni József, az 58 éves kőműves, de a mentő vitte el.

2022. máj. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
18%
Semmi sem szar, ha az ember magas szinten műveli. Akik itt irogatnak badarságokat, általában max. az első 2-3 kyu-vizsgát talán megcsinálták, és most nagy az arc.
2022. máj. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
74%

Dede, a kio egy oltári nagy kalap sz*r...


József, igaz, hogy mennyivel keményebb a neshi-huwari-koto karate?

2022. máj. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
6%
Persze, meg van az a hátránya, hogy meg kell dolgozni az erőnlétért. Meg nem varázsolni meg okiskodni kell, hanem odab@szni, hogy a klasszikust idézzem az egyik shihantól.
2022. máj. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Nem kinderkommandót kértem amúgy,hanem normális érveket. Ne fikázzátok már egymást,annyira rossz látni. Nem hiszem,hogy idétlenül tettem volna fel a kérdést.

Boxszról meg Thai bokszról nem emlékszem,hogy kérdeztem volna..

Kyokushin karate-ról érdeklődtem. Nem azt várom,hogy csak pozitívakat írjatok róla,jöhet negatív tapasztalat is,de maradjunk a Kyokushin-nál.

2022. máj. 7. 07:52
 8/33 anonim ***** válasza:
7%

Ok. Mint korábban is írtam, minden lehet jó, ha profin művelik. Az egyetlen hátránya, hogy mivel tilos a fejre ütés még jelzés szinten is, sosem tanulja meg az ember rendesen védeni a fejét. Bár vannak már irányzatok, ahol tenyérrel lehet küzdelem közben jelezni. Pl. tizenéve edzettem Hanshi Adámynál, ott osztották a “nyaklevest” ha nem

Védte rendesen az ember a fejét.


Az előnye meg a kyonak, hogy szívós lesz az ember tőle, mint minden fullkontakt sportnál.


De ha nem mer az ember odacsapni amikor kell, hanem csak ugrabugrál, nyilván lecsaphat egy jobb kötésű discopatkány is. Érvényes itt is, hogy azé az előny aki hamarabb üt.

2022. máj. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
61%
Akkor leírom a hatalmas megfejtést már sokadjára is: azok az emberek, akik a gyakorikerdesek.hu-n, a fűtött szobából, az iphone-jukat szorongatva keresik az utcai önvédelem nagy titkát, azok soha az életben nem fogják tudni magukat megvédeni Lakatos Rikárdó és a testvérei ellen azon a csúnya és gonosz utcán. Se kyokushinnal, se ökölvívással, se wing tsunnal, se birkózással, se semmivel. Kell ám egy pacek, egy vér, egy személyiség, egy fellépés, egy keménység, egy kisugárzás, egy alkat ahhoz, hogy te konfliktust tudjál nyerni. Ha ezek nincsenek meg, akkor járhatsz te kyokushinra vagy bármire, mindig egy vesztes maradsz. Te a helyi középsuli tornatermében tartott kyokushin edzéseken nem fogsz másik személyiséget kapni, ha egy lúzer vagy. Szerinted mit fogsz érni olyan emberekkel szemben kyokushinnal, akik 4 éves koruk óta a fater kezére húzott papucsot püfölik, akik már óvodában összeverték az összes csoporttársukat, akik általános iskolában már késsel fenyegetik a tanárt, akik már érettségi előtt javítóba vagy börtönbe kerülnek pár évre. Azokkal ti mit akartok kezdeni, ti nagy önvédelmi szakértők?
2022. máj. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
9%

9-es nem értette meg a “profin művelik” kifejezés lényegét.

Kb. ugyanazon a szinten van, mint a “fotelharcosok” akik azt hiszik, hogy annyiból áll, hogy veszünk pár órát...

Nem pubi, ez egy életforma. Ez olyan, mintha azt méregetnéd, hogy a miniszterelnök megverné-e a borsodi füstöst. Marhaság ezen elmélkedni, mert sosem lesz alkalom kipróbálni.

2022. máj. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!