Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A szüleim állandóan a konditer...

A szüleim állandóan a konditeremet erőltetik?

Figyelt kérdés
Gyermekkoromban kiderült, h hízékony vagyok, és könnyen felugrik rám egy-két kg. A gimnáziumban, ahova járok, kötelező heti 2szer a sulis tesi órákon kívül vmi sportra járni, és igazolni is kell ( pl. uszoda, kondi bérlet) ha nem jársz, mert anyagilag nem teheted meg, vagy egyszerűen nem tudod mi lenne neked jó, akkor van az a lehetőség, hogy heti 2+ testnevelés órád van. Én ezt szeretném, és van rajtam 5kg plusz, azzal sem ártana valamit kezdeni. A szüleimmel sosem értettünk szót semmiben, teljesen máshogy látjuk a világot. Apám egy szavával anyát az oldalára, és véleményére állítja, aki aztán csak azt fújja amit apám mond. Kitalálták hogy én mindenáron konditerembe fogok járni heti 2szer, anyával ( a barátaim a tesit választották, ezerszer szívesebben lennék velük. És a probléma az, hogy én vagyok a legkisebb a teremben, a legtapasztalatlanabb, aki mindig a leghülyébben öltözik fel... Méghozzá anyámmal járok, akin egy gramm felesleg sincs, csinos, sportos, és abszolút fiatalos a korához képest. ( Ismerik is egyébként a teremben sokan). Mindig annyira szégyen éreztem van, amikor megyünk, mindig annyira szar az egész... A végére szakad rólam a víz, egyedül én nézek ki úgy. Többször is voltunk már, egyre csak rosszabb. Mondtam már a szüleimnek, és azt is hogy más sportok is léteznek, pl. úszás, vagy a sulis plusz 2 tesi, apám kijelentette hogy leszarja, nem érdekli, csak kondi terembe járhatok és kész. Nincs más variáció. Anyám meg szokás szerint a pártját fogta. Annyira elegem van mind a kettőjükből.. Én nem akarom ezt csinálni, és nem bírom ki még évekig, mert apám ezt is kijelentette, hogy ameddig tőlük el nem költözök, addig úgy lesz ahogy ő akarja. Anyám meg átment dietetikusba,és állandóan kéretlen táplálkozási tanácsokat ad. Apám, aki szintén olyan hízékony mint én, pedig telibe szarja, és azt állandóan tolja, hogy igen majd megy...majd megy... Aztán soha nem lesz belőle semmi! Megbántam a 6 osztályos gimit pont miattuk. Én ezt nem bírom ki. Mit tegyek?

2022. máj. 7. 16:46
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Hát ez nem igazán a testépítés témakörbe tartozik. Ezen nem is tudom, hogy hol és ki tudna neked segíteni.

Ha csak az az 5 kg felesleg zavarja a szüleidet, és amiatt hajszolnak téged a konditerembe, akkor szimplán csak mondd nekik, hogy úgy száz éve köztudott tény, miszerint a fogyás egyedül csak a diétán, a kalóriadeficiten múlik, nem az edzésen. A kanapén ülve, telefont nyomkodva is le tudsz fogyni, ha kalóriadeficitben vagy. Világos, hogy mozgással egyszerűbb fenttartani a deficitet, meg mozogni mindenképp kell, mert az az egészséges élet alapja, de a mai világban, amikor már minden utcában van valamilyen sportegyesület, akkor nehogy már egy valami legyen neked kötelező, pláne egy olyan dolog, amit nem is szeretsz csinálni, nem is a te világod.

A szüleid nagyon rosszul működnek. Hány éves vagy?

2022. máj. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sziaa, köszi a választ. Az van h amikor előhozakodok az ilyesfajta beszéddel, apám azt feleleli h kurvára leszarja, akkor is konditerembe fogok járni és kész. Lány vagyok, 16
2022. máj. 7. 17:24
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmam sincs, hogy ezzel mit lehet kezdeni. Nekem nincs gyerekem. Remélem érkezik valaki, akinek van, és tudja, mi a teendő ilyen esetben, ilyen szülőkkel.
2022. máj. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenesetre a válaszod :) kis reményt adott hogy valaki legalább észrevette. Én amondó vagyok, hogy inkább nem lesz gyerekem, minthogy ilyen szülő legyek :D
2022. máj. 7. 17:32
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én azért nem vállaltam gyereket és nem is fogok, mert nem akarok szar szülő lenni, és félek tőle, hogy az lennék. Viszont nem áll jogomban ennyi alapján minősíteni a te szüleidet, úgyhogy erre nem mondanék semmit. De megértelek. Nekem is nagyon sok szempontból megnehezítették az életemet gyerekkoromban.
2022. máj. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Esetleg a tesitanár segítségét nem tudod kérni? Beszélj vele, mondd el a problémát, ő meg ha jófej, akkor megpróbálhat beszélni a szüleiddel.
2022. máj. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megértés, és az ötletet is. Azonban úgy érzem h hajthatatlanok, és senki más véleménye nem érdekli őket. Úgy látom a teremben fogok megrohadni, legalábbis ha rajtuk múlik
2022. máj. 7. 18:11
 8/10 palfydanka válasza:
Szia! Sajnos megértem a problémádat, és hogy megalázó is lehet, de mi lenne ha esetleg egy kicsit ezt félretennéd és kihasználnád azt, hogy kondiba jársz? Nem muszáj mindig anyukáddal menni, elmehetsz egyedül is, és olyan gépeken edzesz, amin te szeretnél. Amúgy ezt a plusz 2 tesi órát átéreztem, de a tapasztalatom az volt, hogy ezeken a plusztesiken úgyis csak a barátaiddal beszélgetnél (mármint nálunk a tanár se vette túl komolyan, neki is csak utolsó, általában nyolcadik órája volt és már ment volna haza), és ehelyett esetleg tényleg kihasználhatnád a termet. Utána meg a kötelezőkön túl (gondolok itt nyárra, amikor nem kell igazolás a plusz mozgásról) eljárhatsz úszni, vagy oda ahova szeretnél, gondolom azt csaknem tiltanák a szüleid. Addig is kitartást!
2022. máj. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#8as ők ezt nem a kötelező iskolai mozgás miatt csinálják, hanem mert hízékony vagyok, és ez nekik nem tetszik. Nyáron is terembe kell járnom :( de köszönöm a válaszod, és mindenki másnak is
2022. máj. 8. 07:55
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy az otthoni koszton kellene változtatni és nem lennél annyira hízékony?
2022. máj. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!