Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék legkönnyebben...

Hogyan tudnék legkönnyebben és leggyorsabban sportlövőként saját lőfegyverhez jutni, viszonylag gyenge lövészképességekkel?

Figyelt kérdés

Nekem feltétlenül szükségem van egy saját fegyverre (senkit nem akarnék vele bántani) és ezt tudtommal csakis sportfegyverként vehetném meg.

Hogyan tudnék pl. minősítést szerezni meg hasonlókat, ha a lövészklubokba még tagnak sem vesznek fel csak egy idő után?

Nincs ennek valami gyorsabb módja, esetleg egy lövészklub ahol ezt pénzért elintézik gyorsan és egyszerűen?



2022. máj. 9. 11:51
 1/7 anonim válasza:

Ha csak sportfegyvernek kell, és haza sem akarod vinni, akkor egyszerű.

Megbeszéled a lőtérrel, hogy fizeted a fegyver árát, és a papírmunka költségeit, meg a beszerzés díját, és intézzék a papírmunkát, és írassák be a KLUB/LŐTÉR fegyverének, de majd csak te használhasd.

2022. máj. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ez minimum fél év a 2 db psziho vizsgálat miatt.


Nem kell x időnek eltelnie, hogy klub tag legyél, a klubok nagy többsége pénzből él, az a jó nekik ha belépsz hozzájuk és fizeted a díjat.


Minősítést úgy tudsz lőni, hogy rendelkezel érvényes sportorvosi vizsgálattal, klub tag vagy, szövetségi tagságod is megvan, és rendelkezel verseny/rajt engedéllyel.


Ezek kellenek hozzá

Fegyverismereti vizsga

Klub tagság

Szövetségi tagság

Sportorvosi engedély

2db pszichológiai vizsgálat (kettő között fél évnek el kell telnie)

Minősítés

Tároló hely


Csak így tudsz fegyvert szerezni, nincs más, legális alternatíva, vannak néha türközések például múltkor sportorvosival csaltak, de ezt nem ajánlom, hogy ilyet csinálj.

2022. máj. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Leírom hogyan is állok a témában:

Maroklőfegyver a cél otthonra

Ehhez már letettem tavaly a fegyvervizsgát a pszihológiai vizsgájával, akkor ezek szerint kell jelentkeznem egy másik pszihológiai vizsgára is mielőbb

Ezen kívül nincs még semmi

A környéken 2 lövészklub működik, és én is azt képzeltem hogy nekik mindenképpen megéri hogy rendes tag legyek, de valamiért nem!

Az a vicc hogy simán lőhetek (tanulva a lövészetet) a lőterükön az ő költségükre, és ezért egy forintot nem kérnek még, de tagnak fel nem vennének, mert rövid ideje ismernek és "zárt" a klub. Mivel ez nem tetszik, így már sunyiba átjárok a másik klubhoz is, ők talán hamarább felvesznek.

Az első klubnál viszont csak őszre teszik a felvételt, de majd jól megszivatom őket mikor a másikhoz jelentkezek be, az ő hibájuk lesz, és anyagi veszteségük.

És még semmiféle sportszövetségi tagság, sportorvosi engedély vagy minősítő nincsen, és ugye gőzöm sincsen arról hogy miképpen szerezzem ezt mind meg.

Teljesen el vagyok veszve a témaban, és elég gyatrán is lövök: 10 méteren csak 5-ből 4 szokott fekete zónás találat lenni, 30 méteren a táblát sem találja el minden lövésem, és csak max a lövések fele megy feketére

2022. máj. 10. 23:10
 4/7 anonim ***** válasza:

Milyen pszichológiai vizsgálatod van?

Mert elvileg a sport orvosnak kéne elküldenie téged a pszihora.


őszintén ilyen klubról nem halottam még.


Először klub tagnak kell lened, ott kapsz egy kék könyvet

Utána tudsz elmenni sportorvosira, illetve szövetségi tagságot be kell fizetned, msszl, vagy mdlsz.

És utána mehetsz versenyezni.


Gyakorolni kell és akkor jó lesz.

2022. máj. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A fegyvervizsgának volt egy pszihológia része is, konkrét pszihológiai vizsgálat

Arról van külön papírom is

De klubtagságom nincs is, és csesznek felvenni is, szöval eléggé el vagyok csúszva úgy latom

Kicsit megpörgetem a dolgot a masik klubnal, vagy akár egy 3. klubnál csak végre valahová felvennének nem érdekel az ára sem

2022. máj. 10. 23:39
 6/7 anonim válasza:

Szia!


Leírnád, konkrétan a klub nevét, amelyik nem vesz fel tagnak? Olyan klubbot tudok, aminek a tagjai volt rendőrök meg katonák, oda nem vesznek be külsőst.


Ja, és első lépés a tagság. Onnan indul az egész.


Hol laksz?

2022. máj. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A kérdező voszinuleg elveszítette a GYK jelszavát vagy elhunyt 😑
2022. aug. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!