Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Látássérültként / vakként mit...

Látássérültként / vakként mit lehetne sportolni?

Figyelt kérdés

Látássérült vagyok, ráadásul fényérzékeny is.

Viszont jó lenne kicsit formába hoznom magam, kissé elkezdtem pocakosodni. De elég problémás vagyok, azon felül, hogy hát lusta is:D


Biciklizni szeretek, csak az a probléma, hgoy egyedül nem tudok. Tandem hátsó ülésén kitartóan szoktam nyomni, de ugye ehhez kell valaki, aki kormányoz.

Futni életveszélyes lenne, a járdán való sétálástól is elég erős stresszhelyzetben vagyok, hogy nekimegyek-e valaminek, ráadásul a fény, mint olyan, nagoyn zavar, szóval nem érzem magam biztonságban. Látóknak úgy tudnám leírni, hogy olyan, mintha vaksötétben akarnál gyorsan előrehaladni egy ismeretlen terepen. Para.


Persze opció lehet a futópad vagy a szobabicikli, bár ezek elég unalmasak, de a lakásban nem férnek el, konditerembe meg nem szívesen megyek, mert ugye ott is segítségre szorulok a gépek megtalálásához és beállításához és ugyan néha akad, aki kedves és segít, de van, hogy nem és akkor bénázok és frusztrálódok.


Labdajátékok kilőve, értelemszerűen.


Vezetett csoportos edzéseknél végig azon stresszelek, hogy lássam azt, aki elöl áll és mutogatja mit kell csinálni. A legelső sorból is.


Uszoda nincs a közelben:S


Egy olyan sportot keresek, ahol biztonságban érezhetem magam, nem kell nonstop stresszelnem a kiszámíthatatlan vagy lekövethetetlen környezet miatt,


Ha lehetőségem van, elmegyek napnyugtakor sétálni, olyankor van egy szűk 1 óra amíg megfelelőek a vényviszonyok, de persze akkor is jönnek szembe mások meg kutyások meg ilyenek és stresszhelyzet őket kikerülni.


Mit tehetnék?



2022. máj. 11. 13:19
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Se lövészeten, nyilván:D
2022. máj. 11. 13:36
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Otthoni torna, szobakerékpár.

Ha van kivel elmenni, akkor járjatok el gyalogolni, túrázni.

Csoportos órák közül szerintem a jóga jó lenne. Vagy ahhoz hasonló, főleg a talajon végzett, nem ugrálós mozgás. Pl. Callanetics, Pilates, Deep work.

2022. máj. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A csörgőlabda állítólag pedig nagyon buli.
2022. máj. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Metionin ***** válasza:
88%
Úszás?
2022. máj. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%

Csörgőlabda.

Teke, bowling.

Lehet futni egy látóval úgy, hogy valami szalagot vagy ilyesmit fogtok és annak segítségével irányít.

2022. máj. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 NTBS ***** válasza:
Csörgőlabda
2022. máj. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Jóga és taoista tai chi. Mindkettőben egy egyszerű mozdulat tökéletesítése a cél és nagyon átmozgat, megerősít, csak kell hozzá egy mester, aki betanít. Ill. még a Feldenkrais is jó.
2022. máj. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Csomó látássérült jár teljesítménytúrákra. Még teljesen vakok is. Mindig keresnek valakit, aki végigvezeti őket az útvonalon. Van egy vak srác aki a Kinizsi100-ast is megcsinálta így.
2022. máj. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

10es, igen, de a célom az, hogy egyedül tudjak rendszersen sportolni, ne szoruljak rá mások kíséretére. Ha alkalmi dolgokról van szó, megoldható a kíséret, tekertem én már körbe a Velencei-tavat féltucatszor, meg egyszer a Tisza-tavat is, de pl Szlovákiában is kb az országhatártól Pozsonyig meg vissza...


De most olyat keresek amit egyedül és rendszeresen tudok végezni alakformálás céljából.


Ezért a 7es által említett pórázos futás sem megoldás, hisz akkor is másra vagyok rászorulva.


Jah, erről a csörgőlabdáról hallottam már, elég abszurdnak hangzik, de lehet ránézek:D


Úszás jó lenne, de nincs uszoda a környéken ugye.


Jóga meg egyéb csoportos cuccok nem rosszak csak... csoport nélkül kéne:D Ahol figyel rám külön az edző hogy hogy cisnálom, meg úgy magyarázza el a mozdulatot, hogy én is értsem. Sokan a "nézd, így kell csinálni"ig jut el, ami hát számomra ugye 0 információs tartalommal bír:D


Köszi mindnekinek a választ amúgy, mennek a zöldek.


4, "Magamat kigúnyolom, ha kell, de hogy más tegye, azt nem tűröm el!"

2022. máj. 11. 17:36
 10/13 anonim ***** válasza:
87%

Akkor járj személyi edzőhöz.

Egy jó edző összeállít neked rendes edzést, és segít megérteni és kivitelezni a gyakorlatokat.

2022. máj. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!