Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyi futás az, aminek még...

Mennyi futás az, aminek még több a pozitív hatása, mint a negatív?

Figyelt kérdés
2022. máj. 17. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez mindenkinél egyénre szabott. Ha rossz a technikád, a hajlékonyságod, a mobilitásod, a cipőd, nem tartod a fokozatosság elvét, nem melegítesz be kielégítően, akkor 1 km futás alatt is megsérülhetsz.

De maradjunk annyiban, hogy nem vagy ultrafutó vagy maratonista, akkor csak előnyödre válhat a futás, hátrányodra nem.

2022. máj. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
#1-es megadta a tökéletes választ. Teljesen egyetértek!
2022. máj. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
Ha jól esik, szereted, feltölt, és nem azért futsz mert jajj kalóriát kell égetnem, vagy mert megettem egy tábla csokit, akkor mindenképpen pozitív hatása van.
2022. máj. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A fogyás nem cél, de ha az egészségért nem kellene, akkor tuti nem sportolnék semmit.

Itt viszont az a kérdés, hogy mennyi árt. A maratoni távról szinte csak rosszat hallottam pl, egészségre gyakorolt jó hatást nem.

2022. máj. 18. 18:45
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt senki se fogja neked pontosan megmondani, mert mindenkinél más az optimális. Én simán futottam heti 4x 15km eket úgy, hogy meg se kottyant és utánna is jól éreztem magam. De én már évek óta futok, egyértelműen egy kezdőnek más a sok.

Általában érzed ha túltolod a dolgod, fáj a térded, túlságosan kifáradtál, izomlázad van stb stb.

2022. máj. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Dzsoki ***** válasza:
100%
Stimmel. Olyan nagyon azért a maratoni sem árt. Mármint annak,aki elkezdi 1 km-rel. Azután emeli 2km-re,5-re,7-re,12.re stb. Tehát,fokozatosan fut több és több kilométert.
2022. máj. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!