Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nem bírok futni. Azt tudom,...

Nem bírok futni. Azt tudom, hogy alapból gyenge vagyok és nincs nagy állóképességem, 2 perc futás után meghalok. De az szerintem nem normális, hogy “ég” a tüdőm??

Figyelt kérdés
Nem is tudom mi a jó szó rá. Az előbb kellett futnom a buszhoz, és olyan érzés mintha az egész tüdőm meg a torkom égne. Sose cigiztem. Mitől lehet? Lehet esetleg asztma? Vagy tényleg csak az állóképesség hiánya miatt lehet?

2022. máj. 18. 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet asztam, lehet bármilyen egészségügyi probléma, de lehet csak simán az állóképesség hiánya is. Keress fel ezzel egy orvost, az a biztos.
2022. máj. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem csak punnyadt vagy, nulla állóképességgel. De ha aggaszt, akkor egy orvosi vizsgálat tényleg eloszlathatja a félelmedet.
2022. máj. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Laura Horváth ***** válasza:
Menj el tüdőröntgenre beutalóval évente 1 ingyenes! Ha nincs probléma akkor pedig gyakorolj! Az enyém is ilyen volt, a kovid után meg mégrosszabb volt, de mamár én várok a buszra a megállóben :D Ha tippek kellenek vagy segítség, az egy jótékonysági futó youtube csatornán megtalálsz!
2022. máj. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azóta már voltam dokinál. Poszt-covidom van és asztma is. Kardiológiára is elküldött.
2022. máj. 23. 12:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem pont a futástól meg a biciklizéstől múlt el az asztmám, szóval hajrá. Az elején én is csak úgy tudtam, hogy 1 perc futás, 3 perc séta. Most, fél évvel később lefutok 5 kmt egyben, 10et két pihenővel.
2022. jún. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!