Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kezdőből mennyi időbe telik...

Kezdőből mennyi időbe telik haladó szintre jutni jógában, mikor lehetek jógaoktató?

Figyelt kérdés

Mennyi idő rendszeres edzéssel lehetek jógaoktató? Heti 5x jógáznék.

20 éves vagyok és viszonylag hajlékony



2022. máj. 19. 10:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha arra gondolsz hogy nyitsz egy studiot és ott saját szakállra oktatsz azt bármikor. Azért nem árt hivatalos oktatásokra táborokba elmenni, hogy felvedd a ritmust, és megismerkedj a felvevő közönséggel illetve a többi haladóval. A joga nem csak egy "torna" hanem egy életstilus ami a táplálkozásban, a viselkedésben, a gondolkodásban és még az öltözködésben is megjelenik. És hogy jó oktató legyél ahhoz pedagógiai érzék is kell, tehát azt is tanulni kellene. Összetettebb dolog mint a többség gondolná.
2022. máj. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 xp ali ***** válasza:
Hogy legalább ne az első 5 percben derüljön ki, hogy nincs tudásod, akkor pár ~2-3 év. De minden bokorban terem egy ilyen önjelölt "oktató". Akkor már inkább egy rekreáció szak (most épp nem tudom h mi a neve) az egyetemen. Szerintem olyan 10-20 év elszánt tanulás és gyakorlat a minimum, mire tényleg szert teszel valamiféle önmegvalósításra.
2022. jún. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

2: 20 éves a kérdező, nem 10-12 év múlva szeretne karrierhez/pénzhez jutni...


A kérdésre válaszolva: nekem kb 1 év napi szintű jógázás kellett ahhoz, hogy minden menjen. Általánosságban az oktatóképzések is legalább 1 évet írnak elő

2022. jún. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!