Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Otthoni edzés hogyan?

Otthoni edzés hogyan?

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni edzeni. Voltam már párszor kondiba, nagyon szeretem ezt az egész témát. De az a baj hogy semmit nem tudtam mit kell csinálni, egyáltalán nem vagyok képben mit hogy kell használni stb. Nem értek hozzá. 1-2szer odajöttek hozzám és segítettek, de akkor is zavarban voltam hogy semmihez nem értek. Tudom mindenki úgy kezdi, de így én nem éreztem ott jól magam ilyen tapasztalatlanul. És olyan sincs aki eljárna velem, mert az ismertségi körömből csak nekem olyan fontos ez.

20 éves lány vagyok, egyébként mindig is jó alakom volt csak én mégjobbat akarok kihozni belőle. Formásodni, szálkásodni stb. Szóval az alakommal sose volt baj, csak a hasammal nem voltam sose megelégedve. Szeretnék belőle fogyni és ilyen szálkás izmosabb hasat és derekat, tudjátok. Ez így már nem mehet tovább hogy nem foglalkozok az edzéssel, egyre jobban vizesedek mindenhol. Nagyon jót tenne nekem ha edzenék és formába hoznám magam. Nekem az alap jó alak megvan tehát nem kövérségből indulok. Szóval így nekem nagyon hamar látható lesz az eredmény. Nem is testépítés a cél, csak mégvékonyabb akarok lenni úgy, hogy közbe szálkás leszek. Vékonyabb derekat, izmosabb hasat, feszesebb formásabb popsit így megemelni, meg vékonyabb feszes combot. Még a vádlim is szeretném ha vékonyabb lenne csak azt nem tudom hogy lehetne megoldani, mert ott nekem mindig is izmosabb volt és szerintem azon a részen izomból kéne fogynom, de nem tudom hogy lehet. Amúgy 165-167cm/53-54kg vagyok.

Tehát arra gondoltam hogy otthon szeretnék edzeni. Nagyon sok videot szoktam látni milyen gyakorlatokat végeznek otthon, mindenféle eszköz nélkül. Meg arról is hallottam hogy a saját testsúlyos edzés a leghatékonyabb. Pl fekvőtámasz, plank, húzódzkodás ilyenek. Vagy ha nagyon kell súlyzó is, akkor azt simán lehetne helyettesíteni vízzel megtöltött palackokkal. Különböző mennyiségű folyadékkal lehet használni attól függően, hogy milyen nehéz súllyal szeretnél edzeni. Még Pumped Gabónál láttam ezt.

És még annyi kérdésem lenne, hogy ha valaki belavág az otthoni edzésbe ilyen célokból, akkor mennyi idő alatt látszik ezeknek az eredménye? Ugyanúgy hatásos lehet? Még az is fontos, hogy ugye figyelni kell közbe az étrendre is nyilván. Édességet már egyáltalán nem fogok enni. Kólát, energiaitalt, meg cukros üdítőket se fogok inni, csak vizet.

Szóval ha tudtok ebben segíteni írjátok meg :)



2022. máj. 22. 16:25
 1/2 anonim ***** válasza:
64%

kondiban*


Mi lenne ha mielőtt mész, meg ehelyett az írás helyett inkább néznél videókat, meg olvasnál róla, hogy milyen gyakorlatok léteznek, mire jók és mit és hogyan kell csinálni? Mert ha ez bonyolult neked, akkor most hiába írom én itt le neked az univerzum megfejtését, azt is kemény meló lesz végigolvasni...


Alapból ha elkezdenél olvasni a dolgoknak a hasaddal kapcs: helyi zsírégetés nincs. Ha ott zsíros vagy, akkor máshol is, persze szerencsésebben oszolhat el, de égetni nem tudod csak hasról, hiába hasazol v bármi, maga a zsírégetés folyamata nem így működik.


Hát bocs, de ha alapból jó az alakod, akkor pont hogy nem fogod látni az eredményt. Ha kövér lennél az látszik, hogy ledobsz 10 kilót, az hogy felet, az alig. Meg az izmosodás még csak-csak, kezdőként, de ha m ár abban is benne vagy, ott se várj csodát fél év alatt.


167 vagy 165 centi vagy? azért az eldönthető egy centivel. Magasság -105/110 = ideális kiló egyébként. Mármint az is izomban és nem zsírban persze. Vékony vagy még 165-höz is ezek szerint.


Nagyon ügyes vagy, hogy elmesélted ezt a sztorit, nagyon ki akartad adni magadból, vagy mi ez a regény írás? Ha így tudod, akkor miért nem csinálod? :D Pumped Gabó xdd



Ne csak azt nézd h ne egyél egészségtelen ételeket meg ne igyál, mert am is ihatsz ehetsz nyugodtan, csak a napi makrókat, fehérje, szénhidrát, zsír, tartsd kordában, esetleg a kalóriát, de én a kalória számításban nem hiszek, mert 100 kalória lehet x kiló csirke is meg x kiló fánk is, minden makrónak megvan a kalóriaértéke, ezért inkább a makrókat érdemes számolni, grammra méghozzá, nem kalóriára (kilokalória am is, de m1 is)


el lehet érni sokmindent saját testsúlyos, fegyencedzéssel vagy streetworkouttal, még otthonival is. Azért ha ilyen lowbudgetben tolod egy expandert beszerezhetnél legalább meg bootybandseket, azok sokat segítenének nagyon, meg egyéb gumikötelek (nem ugyan az mint a booty bands), illetve még létezik ilyen hogy súlymellény, ami tud segíteni, meg a dechatlonban árulnak nagyon jó húzódszkodó keretet, ami annyi hogy 2 korlát lábakon, azon lehet tolódzkodni, húzódzkodni, sokmindent, hát váll is megeddzhető rajta többek között. GYMbeam-ről tudsz rendelni állítható súlyú kettlebellt, egy akció keretében én valami 18ezerért tudtam megrendelni a rendes 36 ezres ára helyett. Dechatlonban a 20kgs súlyzószett is csak 20 ezer ft, főleg a mai inflációk mellett ez nem pénz. De persze meg lehet oldani ezek nélkül is, csak nehezebben.

Az izom akkor nő, ha terhelést kap, mármint súlyilag, nem sorozatszámilag, attól rostosabb lesz csak, de nem vastagabb, tehát nem fogsz úgy formásodni, mert az alakot meg izom adja ugye, tehát tömegeltetni kéne azokat az izmokat. Azt is el kéne döntened, hogy tömegelni vagy szálkásodni akarzs, a te súlyoddal tuti nem szálkásodni első körben.

Mindenféle edzés változás kb elsőre 3 hónap majd fél év után nagyobb változás érzékelhető a kezdeti állapothoz, na meg főleg hogy az első 2 hónap kb mire bemelegedsz hogy miből mennyit tudsz valóban csinálni, de erről is lehetne mesélni, meg az izommemóriáról is. Sajnos olvasnod fog kelleni, az interneten. Örülj neki, és élj vele, hogy csak a gép elé kell leünöd és nem elmenni több város könyvtárába és kigyűjtögetni a hasznos infókat. Meg az ilyen kamu csaj edzésvideókat ne nézd, amúgy se attól néznek ki otthon úgy ahogy, hanem hogy előtte szétdurrantották magukat évekig a teremben.

Ha érdekel hasznos infó, vagy edzés terv kell, van, segítek szívesen, csak ne ilyen lustán állj hozzá, hogy semmi energiát nem teszel bele a tanulásba, mert nem mindenki az apukád a világon, akik fogják a kezed és vezetik és mindent elmagyaráznak, vagy akkor kell egy személyi edző jódrágáért és akkor az megteszi, lehet nem is jól, de tegyük fel.


25/F 10 éve a kondiban, a parkokban és ennél is több ideje az egyéb sportokban.

2022. máj. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
TRAELMYX zenéket hallgasd közben hozzá
2022. jún. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!