Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy érdemes elkezdenem a...

Hogy érdemes elkezdenem a sportolást?

Figyelt kérdés

47 éves nő vagyok, és igazán sosem sportoltam rendszeresen. Van rajtam vagy 20 kiló felesleg, és eléggé romlott az állóképességem.

Szeretnék jobb közérzetet. Azt viszont tudom, hogy olyan edzésre nem fogok eljárni, ahol kilóg a belem és majd meghalok.

Mi az a kíméletesebb mozgás forma, ami ajánlott, és nem megy el az élettől is a kedvem? Vagy kihez érdemes fordulni?


2022. máj. 26. 23:54
 1/6 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy később majd megy, ami most még nem, de nem akarok durván kezdeni.
2022. máj. 26. 23:55
 2/6 anonim ***** válasza:
Mennyi a mozgásod az utóbbi egy évben? Úgy értem mivel jársz dolgozni? Szoktál e gyalogolni, biciklizni? Mibem nyilvánul meg hogy nincs állóképességed, mit érzel?
2022. máj. 27. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Átlagosan napi 5 km-t gyalogolok. Otthonról dolgozom. Kutyát viszek sétálni, gyereket oviba (az oda-vissza 3 km).

Lépcsőzés, hegyre menés már nehezebb. Szintben menni nem.

2022. máj. 27. 07:18
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A 20 kg felesleg akkor fog eltűnni, ha belekezdesz egy kalóriadeficiten alapuló diétába. Ha tartósan kalóriadeficitben vagy, akkor fogyni fogsz. Persze mozgással tök jól lehet támogatni a kalóriadeficitet, de a hangsúly akkor is az matekon, a konkrét számokon, a konkét diétán van.

[link]

2022. máj. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Gyógytorna jellegű has/törzs edzés, tempós séta.
2022. máj. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor ez inkább séta mint gyaloglás. Kezdheted a sportot tempós gyaloglással, váltogatva séta, később gyors gyaloglás. Ezen kívül vannak otthoni videok amire tornázhatsz. Vannak egész rövid 20 percesek is, az is megterhelő lehet, de először csak annyit csinálj meg belőle amennyi megy. Ha a gyakorlatsor negyede megy csak, akkor annyi. Ne add fel, menni fog több is. Mindennek a kulcsa a rendszeresség. Az első torna nem fog úgy menni, lehet hogy az ötödik, tizedik sem, de a fejlődést érezni fogod, és észreveszed 3 hónap után hogy könnyen meg tudod csinálni a gyakorlatokat. Egy év alatt pl teljesen kicserélődsz.

Idővel más mozgásformát is beiktathatsz, pl biciklizés, úszás, stb. Csak ne add fel.

2022. máj. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!