Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Találkoztatok már azzal hogy...

Találkoztatok már azzal hogy edzőteremben, konditeremben kinéztek egy kövér embert?

Figyelt kérdés

Súlyosan elhízott vagyok, 45-55 kg-tól kellene megszabadulnom hogy egészséges legyen a testsúlyom. El szeretnék kezdeni diétázni, ami mellé szeretnék mozogni is. Viszont félek attól hogy ha elmennék egy ilyen helyre akkor kinéznének vagy beszólnának nekem, vagy kinevetnének.

Sajnos barátaim nincsenek, szóval csak egyedül tudnék elmenni.


2022. máj. 27. 19:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem fog bámulni, kinevetni meg beszólni pedig egyáltalán nem. A konditerem egy átjáróház. Van egy 30 százalékos keménymag, a maradék 70 százalék pedig túlsúlyos/vézna kezdő. Ki se fogsz tűnni a tömegből, ne aggódj. Ha minden túlsúlyost megbámulnék, akkor nem maradna időm edzeni. Amitől félsz, az nem realitás.

Viszont ekkora túlsúlynál én nem biztos, hogy a konditermi géprángatást ajánlanám számodra. Ez azért már nem kicsi súlyfelesleg. Meg kéne tanulnod mozogni elsősorban. Én a helyedben sétával és gyógytornával kezdenék. A súlyzós edzés egy remek mozgásforma, de ha nem állsz rá készen, akkor kontraproduktív.

Azzal egyébként remélem tisztában vagy, hogy a mozgás csak támogatja a fogyást, de a testsúlyod csak akkor csökkenni, ha beállsz egy kalóriadeficiten alapuló diétra. Ezt tudtad, ugye? Mozogni kell, hiszen a mozgás az egészséges élet alapja, de a fogyás a matekon, a konkrét számokon, a kalóriákon fog múlni. Ez megvan, igaz?

2022. máj. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!

Igen, a mozgás mellé egy diétát is szeretnék tartani, dietetikus a csökkentett szénhidráttartalmú diétát ajánlotta, illetve azt hogy csökkentsem a napi megevett mennyiséget, elviekben a napi 1500-1600 kalóriás bevitelnél már fogynom kellene.

2022. máj. 27. 19:18
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
1500-1600 az nagyon kevés, ha tényleg 50kg-tól kéne megszabadulnod valószínűleg sokkal többel is menne. Amúgy meg nem néznek ki senkit a teremben az alapján amit én tapasztaltam. Nálunk 1 srácot utálnak de ő folyton rámászik mindenkire, sokat beszél, kéretlen tanácsokat ad. Ha normális vagy nem veled fognak foglalkozni.
2022. máj. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A konditerembe kivétel nélkül mindenki azért jár mert elégedetlen a testével.
2022. máj. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
Írd meg légy szíves, milyen magas vagy, hány kiló, nö/férfi, illetve mennyi idös. Ugyanis ha tényleg ennyi fölösleged van, akkor az 1500-1600 kcal éhezést jelent, amivel nem jutsz sokra, igen hamar feladod, mert nem lehet kibírni, vagy bekerülsz a kórházba, mert összeesel.
2022. máj. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az tényleg annyira kevés lenne?

Egyébként 165cm/110, 20/N.

Köszönöm szépen a segítséget!

2022. máj. 27. 21:45
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez rettentö kevés, ha csak "élsz", azaz fekszel egy ágyban és semmit sem csinálsz, ahhoz kell 1900 kcal, ha felkelsz az ágyból, és valamit is csinálsz (eszel, ülsz egy széken, stb) ahhoz már 2300 kcalra van szükséged.

Fogyáshoz kb 300-500 kcallal kevesebbet lehet beállítani, de az alapszükséglet (az 1900) alá menni nem szabadna.

Meg ekkora túlsúllyal nagyon oda kell figyelni a mozgásra is, mert nagyon könnyen tönkre tudod tenni az izületeidet, ha túlerölteted! Mindenképpen szakember tanácsára lenne szükség.

2022. máj. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%
Ezt is szakember tanácsolta...
2022. máj. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
45%
Sajnos igen, nem csak kinéztek, hanem ki is röhögtek. Aztán még én éreztem magam még pocsékabbul az öltözőben, mivel senki sem volt kövér. 2 napot mentem, a másodikon azért egy-kettőnek uodaszólogattam, aztán inkább soha többé nem mentem. Otthon edzettem magamba, vettem súlyzókat, haskeretet. Kb 2 évig rendszeresen, ki is csináltam magam totálba. Ma pont egy hónapja, hogy minden felszerelést elcsomagoltam. Látni sem bírom őket többet. Rámjött pár kiló, de nem is érdekel már az egész, a mérleget is eltettem, majd legfeljebb eladom azt ennyi.
2022. máj. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

En is tulsulyos voltam hasonlo magas mint te, 85kg. Nekem abszolut pozitiv tapasztalataim vannak ha Miskolcon laksz tudok ajànlani helyet nagyon kedves volt mindenki és akikröl azt hittem kinevetnek majd ök is segítettek ha valamit nem tudtam, vagy ha nem jòl csinàltam.

Azòta 67 kg vagyok és izmosodtam is.

Ne add fel.

2022. máj. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!