Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A mozgáskoordináció hogyan...

A mozgáskoordináció hogyan fejlődik?

Figyelt kérdés

Mármint persze, gyakorlatokkal. De mondjuk nekem nagyon rossz, és már lassan 30 leszek, gondolom ilyenkor már nehezebb. Kaptam egy gyakorlatsort amit csinálok, egy szenvedés. Ami leglehetetlenebbnek tűnik az a kéz-láb mozgás függetlenítése. Én úgy érzem ahhoz két agy kéne. Lépek egy ritmust lábammal, egy másikat kéne a kezemmel tapsolni. Vagy az egyiket csinálom, vagy a másikat rosszabb esetben mindkettő szétcsúszik, és felfogni nem tudom hogyha ezt minden nap csinálom és egyik nap sem megy, akkor hogy lesz ebből egyszer valami? Nő egy másik agyam, vagy mi fog történni ha hónapokig ugyanezt csinálom? Mi történik annak a fejében akinek ez megy, ő egyszerre tud mindkettőre gondolni? Ez nekem kicsit olyan érzés, mintha egyszerre kéne cipőt kötnöm és hagymát vágnom.

Valakinek van tapasztalata, aki szintén ilyen nagyon gáz szintről indult aztán lett belőle valami?



2022. jún. 9. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
Irány egy gyógytornász! Ő tud ebben szakszerűen, célzottan, egyénre szabottan segíteni.
2022. jún. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Jó lenne ha ilyen egyszerű lenne minden, a TB-s olyan lehetetlen időpontban tart órákat amikor szerintem egy dolgozó ember sem tud megjelenni rajta. Csoportos órákra meg 20-30.000 egy 10 alkalmas bérlet magánban. Ha épp nincs koordinációs tréning a csoportban akkor 10.000 ft/óra.

Ez nekem nagyon nem fér bele. (meg talán sok más embernek sem)

2022. jún. 9. 12:53
 3/4 A kérdező kommentje:
Meg engem egyáltalán nem ez érdekelt most hanem tapasztalatok, saját történetek. Szóval ha valakinek van, írjon nyugodtan.
2022. jún. 9. 18:03
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy tényleg kimaradt valami a kisgyermekkori mozgásfejlődésedben (teszem azt, hamar felálltál és egyből jártál, viszont nem kúsztál). Lehet, hogy ezt az iskolában sem vették észre, vagy letudták annyival, hogy "ja, az a gyerek tényleg elég ügyetlen..."


Ez viszont azt jelenti, hogy szakember nélkül tényleg nem valószínű, hogy előre jutsz.


Elmagyarázni azt, hogy mondjuk egy táncosnak, egy kosárlabádázónak, vagy egy küzdősportolónak, vagy akár egy forgalomirányító rendőrnek milyen érzés, hogy keze-lába különböző dolgokat csinál... az egy kicsit olyan, mint vaknak elmagyarázni a színeket, vagy beszélni arról, hogy milyen érzés lélegezni. Megfoghatatlanul természetes - nekik.


Ha el is mondanák, mit éreznek, nem lennél vele előrébb. Te máshogy működsz. Lehet, hogy gát van valahol, egy akadály, amivel nekik nem is kell számolni.


Szerintem nézd át ezt az oldalt!


[link]


Ok, brendon, babamárka, mittudomén, de szerintem a szöveget egy mozgásfejlesztőknek szánt tankönyvből vették, nyilván a terápiás részt nem tették mellé... meg persze ettől nem leszel te sem mozgásterapeuta, de amelyik tünetre ráismersz, arra a reflexre jobban rá tudsz keresni, és célzottabb segítséget kaphatsz.

2022. jún. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!