Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Első Aikido edzésemre készülök...

Első Aikido edzésemre készülök, milyen megerőltető mozgásra készüljek?

Figyelt kérdés
Munka után szeretném csinálni, azt vegyétek figyelembe.

2022. jún. 12. 21:24
 1/10 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem leírni, de a munkahelyemen közepes fizikai munkát végzek.
2022. jún. 12. 21:25
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
Bármilyen fizikai munkát végzel is, az aikido egy teátrális, hagyományörző tánc, valójában semmi több. Nagy megerőltetésre ne számíts. Edzésnek sem hívnám, inkább valamilyen gyógymozgásnak.
2022. jún. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi megerőltető. Gurulások a legintenzívebb része. Igazából fejben nehéz, megfigyelni a részleteket és leutánozni.
2022. jún. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
41%
Nálunk a dojoban van sok fekvőtámasz, beugrás, guggolás, rúgás gyakorlás, hasprés. Edzés elején 25 vagy 50 gurulás folyamatosan, és gyorsan állásból. Át szokott ázni a judo gi minden alkalommal. A technikákat folyamatosan megállás nélkül csináljuk. (nem mindenki, vannak lógósok is). Ki lehet bírni, de azért fárasztó.
2022. jún. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Olyanok írjanak, mint 4-es, aki dojoba jár. Köszi a választ
2022. jún. 12. 22:21
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
4es. Ti mi a bánatot rugdostok?? Én 12 éve aikidozok eddig 1 darab olyan technikával találkoztam ahol rúgás volt, de az sem alap, 3 kyu fölött van, ha jól emlékszem
2022. jún. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Ez a rúgkapa semmit sem ér.Állt már fel velem szemben ilyen kapálódzó kiskatona, oszt megcsapkodtam mint a bolondgyerek a bordikutyát ha elvitte a kajáját.József 58F kőműves
2022. jún. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
Mae geri gyakorlás szokott lenni az erőnléti edzés része nálunk. Olyan dojoba járok ahol a mester más stílusokat is tanult, lehet amiatt más kicsit.
2022. jún. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
22%

8-as, nálunk konkrétan a mae geri/zempo geri ninjutsu-ban az előre rúgás/toló rúgás.


Kérdező, edzés elején melegíts be jól, edzés végén pedig nyújts le rendesen. Edzés közben igyál, ha kell, tedd oda a szönyeg szélére a vizet. Én iszonyú fáradt voltam az első edzés után.


Gondolom még nincs gí-d. De ilyen melegben nem is érdemes felvenni a kabátot, mert csak rosszul lesz az ember.

2022. jún. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 stellaz ***** válasza:
11%

Aikido nyugis, igaz, küzdelem sincsen benne.

Mozgáskultúra, kezeld így és akkor nem fogsz csalódni.


Normális küzdősport edzés az olyan, hogy sparringban a kezdők játékideje pár perc általában, akkor is ha jó erőnlétben vannak, utána szürke arccal pihennek edzés végéig. Na, az aikido nem ilyen.

2022. jún. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!