Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért nem tudom megcsinálni...

Lucypaci kérdése:

Miért nem tudom megcsinálni helyesen a deadliftet úgy hogy ne a hátam érezzem hanem a popsim?

Figyelt kérdés
Már több videót is néztem és nem értem mit csinálok rosszul... Valami tippek esetleg?

2022. jún. 16. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:
70%

Ha te ezen méred a felhúzás helyes technikáját, hogy a hátadat érzed, nem a popsikád, akkor mindegy is. Kíváncsi vagyok, milyen videókat néztél.

A felhúzás anatómiailag az egyik legösszetettebb súlyzós gyakorlat, melynek végrehajtásában a HÁT, az alkar, a felkar, a FARIZOM és a comb számos izma résztvesz. Semmi baj nincs azzal, ha a mozgásminta kivitelezése közben a hátadat érzed. Attól még dolgozik a farizmod, ne félj, anatómiailag nem tud nem dolgozni, hiszen egy csipőlökést végzel, ergo a popsikádat akarva-akaratlanul is munkára bírod.

Inkább arra figyelj, hogy jó legyen a légzésed, a törzsfeszességed, a gerinctartásod, a koordinációd. Ne a popsikádra figyelj, nem az a lényeg. Ha pedig neked semmi más nem számít, csak a popsi, akkor végezz hip thrustot. Az célzottan egy kvázi farizom izoláló gyakorlat, ráadásul megsérülni is nehezebb benne, mint felhúzásban.

2022. jún. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen értem hogy hát gyakorlat, csak még ahhoz se végzem helyesen a derék fájdalomból kiindulva. (Nyilván nem mindig faj ott, de több sorozat után el szokott kezdeni fájni)
2022. jún. 16. 22:39
 3/4 anonim ***** válasza:

A popsid a nagy terheléseket szereti.

Az utolsó hozzászólasodból számomra az derül ki,hogy az alsóhátad kifárad.Azt érzed leginkább.

A problémát ugy tudod kiküszöbölni,hogy nem csinálsz magas számú ismetléseket.A felhúzás egy összetett alapgyakorlat és ebből nemigen célszerű 8-10+ ismétléseket csinálni.

A sok volumen gyorsan kinyírja a gyengebb alsóhát izmait, miközben az erősebb izmok még bőven terhelhetőek lennének.

De már nem terhelhetőek,a popsid sem, mert nem tudod megcsinálni a derékizmok faradtsaga miatt.

Ezert célszerű a felhúzast jó nagy súllyal, max 6 ismetlésig vinni.

Ez legyen a fő elv.Néha bedobható magasabb ismétlés szám is a megszokást kerülendő,de ez néha legyen!!

2022. jún. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszi a tanácsot :)
2022. jún. 26. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!