Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szétnyílt hasizom. Van...

Szétnyílt hasizom. Van értelme tornázni?

Figyelt kérdés

Szülés után szétnyílt a hasizmom.

Gyógytornászhoz fordultam, aki plank típusú gyakorlatokat adott otthonra. Haladtam is vele, de a héten beteg lettem, ágynak estem, a gyermekemet is nehezen tudtam csak ellátni. Már javolok, de még most is alig-alig megy a torna.

Észrevettem, hogy az elért eredményeim 4 nap alatt szinte el is tűntek.

Tudom, hogy a tornát nem szabad abbahagyni, de ennyire?

Őszintén szólva nem tudom elképzelni, hogy életem végéig hetente többször tudok majd tornázni.



2022. júl. 13. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen van értelme, és ahogy erösödik a hasizmod, egyre stabilabb lesz.

Másrészt az egyáltalán nem rossz ötlet, ha valaki élete végéig tornázik, sportol, akkor nem lesz "tipikus öreges" valaki.

2022. júl. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van, de mint látod, azért nem életszerű.

Biztos, hogy fogok még ágynak esni, vagy lesz más olyan helyzet, ami miatt abba kell hagynom.

Tényleg minden kihagyás után kezdhetem elölről?

2022. júl. 13. 20:37
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, szerintem kicsit egymás mellett elbeszélünk.

A szétnyílt hasizom idövel egyre jobb lesz, és pár napos, egy-két hetes kieséstöl nem kerül visssza a mostani állapotba, ez csak eleinte van így. Az izomk "emlékeznek", azaz ha egyszer elért egy szintet, akkor legközelebb jóval rövidebb idö alatt jut el ugyanoda, akár hosszabb kihagyás után is.

Most nem tudom, mennyi ideje gyakoroltál, de ha most folytatod, egy-két hét alatt újra ott leszel, ahol a betegség elött, utána meg tudsz tovább fejlödni.

Az életed végéiget meg nem úgy értettem, hogy minden nap kell ezeket csinálni a hasizomok miatt, hanem csak általánosságban a sportra, mozgásra, edzésekre, hogy megmaradj kellöen mozgékonynak idösebb korodban is.

2022. júl. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ah, értem, köszönöm.

Csak egy hónapja még.

Látványos változás nem történt, egy cm-el lett kisebb a derékbőségem.

Inkább csak azt éreztem, hogy egyre kevésbé megterhelő a torna.

De amikor kitapintottam, éreztem, hogy kezd visszamenni, és ez nagyon lelombozott.

2022. júl. 13. 20:54
 5/6 A kérdező kommentje:
Mármint most, a betegség után kezdett visszamenni.
2022. júl. 13. 20:54
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez eleinte elég nehéz ügy, de idövel egyre stabilabb lesz az eredmény, csak légy kitartó.
2022. júl. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!