Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Formás fenék genetika kérdése?...

Formás fenék genetika kérdése? Ha belefogok az edzésbe 10 év lenne összehozni?

Figyelt kérdés

Sportoltam korábban olyat, amitől sziklakemény fenekem volt hosszú éveken át. Viszont sajnos formás sosem. 5 éve már, hogy egyáltalán nem sportolok fenék téren, és bikiniszezonban megláttam magam, hogy már nemhogy nem formás, de már kemény se.

Az lenne a kérdésem, ha most 1 évet rááldozok rendszeres fenékedzésre, akkor szép formás is lesz, vagy ha nem az az alakja, akkor minimum több évbe telne. Felmenők között voltak dagi nagyseggűek, örököltem ezt. Egy évet rászánnék, de többet semmiképp. Az is hosszú idő.


2022. aug. 7. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a keménységet nem tudom honnan szeditek, nincs köze a jó kinézethez. Több embertől hallottam már hogy ő bezzeg kő keményre edzette a seggét de ez nem tudom mi akar lenni, ugyanis kizárt hogy olyan alacsony lett volna a testzsírotok, és nem is egészséges. Nyilván genetika kérdése is, de rengeteget lehet rajta javítani. Először ki kell tapasztalni, hogy mennyi a kalóriaszükségleted (ahol tartod a súlyod), és annyit enni, vagy nagyon minimálisan többet, akkor tud az izom (farizom vagy glute) fejlődni. Fehérjéből elvileg elég testsúlykilogrammonként 1,5g minimum, ezt egy változatos étrenddel viszonylag könnyű összehozni és akkor fehérjepor sem kell.

Ezenkívül progresszív súlyzós edzés. Fenékre merevlábas felhúzás és csípőemelés a legjobb, de én nem hagynám ki a guggolást se és felsőtestre is legalább az alapokat. Sokkal jobban fogsz kinézni. Az ilyen youtubos 30 napos intenzív ugrabugrit és sima, súly nélküli guggolást el lehet felejteni, szinte semmit nem segítenek, ha pedig túlzásba viszed csak fogyni fogsz.

2022. aug. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát.. egy év alatt szép eredményt el lehet érni normális étrenddel és edzéstervvel. A probléma ha meg is akarod tartani azt az alakot, ez az életmód örökre szól. Most ha előre tudod, hogy egy év múlva úgyis abbahagyod, akkor minek egyáltalán elkezdeni?
2022. aug. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Most ha előre tudod, hogy egy év múlva úgyis abbahagyod, akkor minek egyáltalán elkezdeni?"

Mert a legtöbb embernek annyi fogalma nincs az edzéssel kapcsolatban, hogy azt hiszik elég egyszer kigyúrni magad, aztán az úgy ott marad.

2022. aug. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
A fenék szerintem elég jól fejlődik. Nekem 3-4 edzés után látható volt, pedig csak lábemelést csináltam súllyal. Csípőemelés is jó tényleg..
2022. aug. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Egy évet rászánnék, de többet semmiképp"


Aha. 1 évet. Aztán ugygondolod ez is megvan. Pipa.

Hát van egy borzasztóan rossz hírem a számodra. A fenék izmok karbantartást igényelnek. Folyamatosakat. Szval nem fog úgymaradni.

Ha abbahagyod, nemsokára rá ugyanott leszel mint most.

Arról már nem is beszélek hogy a tested legnagyobb izmát keményen kell edzeni mert holmi p.natárogatással meg ugrálgatással 20 év alatt se lesz kerek meg izmos a s. gged.

Persze attól is függ, kinek mitjelent a formás fenék.Hogy ne teljesen legyen lapos, hanem csak félig, arra lehet elég immel ámmal mozgatni.

2022. aug. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!