Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi ez a jelenség, hogy a...

Mi ez a jelenség, hogy a személyi edzők azzal védekeznek, hogy a tudás számít nem az hogy mit ért el a sportban?

Figyelt kérdés

Ezt tényleg el is hiszik? Milyen tudás az, amivel semmit sem tudnak elérni? Értem én, hogy ő "edző", de akkor minek edz, ha sem izmos, sem szálkás, sem erős nem akar lenni? Nyilván a megszerzett "tudása" alapján edz, és ha rajta sem látszik semmi eredmény, akkor milyen lehet ez a tudás? És mit érhet el az, akinek ugyan ezzel a semmit nem érő tudással ad tanácsokat?


Aki edzeni jár, de évek múltán sem látszik rajta semmi, az semmit nem tud... Erre a magyarázat: "ő edző, azért nem látszik meg rajta hogy edz" xD


Egy edző csak akkor hivatkozhat a tudására nulla fizikummal, ha soha életében nem edzett. Ha edz, és nulla a fizikum, teljesítmény, akkor a tudás is nulla! Hiszen senki sem megy le úgy edzeni, hogy semmilyen eredményt nem akar elérni... (a sovány segédmunkás fizikum nem eredmény)



2022. nov. 27. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem éppen igaz, én is rendelkezem elég sok tudással a témával kapcsolatban, amit évek alatt gyűjtöttem össze.

Viszont még sem vagyok kimondottan izmos, mivel nincs elég akaraterő, sokszor hagyok ki edzéseket, kajálok férre, stbb.. amik tudom, hogy rosszak és mivel nem csinálom rendszeresen ezért nincs is olyan fejlődés.

2022. nov. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

Maradjunk annyiban, hogy edzőként tényleg a tudás számít, nem az, hogy hányas karja van az edzőnek. Egy sovány/dagadt edző is rendelkezhet profi szaktudással, ahogy egy profi kártyás izomkolosszus is lehet tudatlan és lemaradt (utóbbi a gyakoribb). Az persze gyanús, ha egy edző soha életében nem volt izmos, mindig is sovány/dagadt volt. Az tényleg bizalmatlanságra ad okot. Ettől függetlenül azzal semmi baj nincs, ha adott egy edző, aki aktuálisan értékelhetetlen formában van, mert visszavonult, de korábban nagyon is korrekt fizikumot tudott felmutatni.

Abban viszont igazad van, hogy én például erőemelőként biztosan nem választanék olyan coachot, akinek nincs versenytapasztalata. Ez egyébként minden más sportágra is igaz. Fociban is a klubcsapatoknak vagy válogatottaknak sem egy helyi szotyi köpködő csávó a szövetségi kapitánya, aki hetente kétszer kijár kapura rugdosni a haverjaival, hanem egy visszavonult profi ligás játékos, több évnyi nemzetközi labdarúgói tapasztalattal a háta mögött, aki aztán edzőnek áll. Akkor testépítésben miért ilyen egyértelmű, hogy edzőnek elég egy OKJ-s faszi, aki nem néz ki rosszul, és "elvileg" ért is hozzá. Ettől függetlenül nekem is volt edzőm, akinél jobb maxaim voltak, mégis rengeteget tanultam tőle mind technikában, mind edzésprogramozásban. Persze itt is van egy szint. 150 kilóba belenyomok 3 ismétlést, úgyhogy aki 80 kilókkal nyomogat fekve, attól nem hiszem, hogy sok mindent tudnék tanulni technikában vagy programozásban.

2022. nov. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 MadSeal ***** válasza:
A legjobb és legrosszabb edzők is gyakran azok, akiken alig látszik a változás, főleg ha naturálokról van szó, mivel pont azok az emberek szokták a tudástárukat a leginkább bővíteni, akik rosszabb genetikával rendelkeznek. Egy izmosodásra hajlamosabb ember, akinek mindegy, hogy mit csinál, fejlődik, kisebb kéztetést fog érezni arra, hogy fejlessze a tudástárát, mint az, akinek minden gram tömegért küzdenie kell. Szerintem versenytapasztalat csak akkor szükséges, ha te magad is versenyezni szeretnél, de ez is csak akkor, ha az adott íllető még nem/alig készített fel valakit. Ha már van egy portfóliója, készített fel sikeresen embereket versenyre, ez is pótolható. Hosszabb távon ez fontosabb, mivel aki magát fel tudja készíteni, az csak 1 út, minden ember más és más, nem lehet mindenkit egy az egyben, ugyan úgy felkészíteni.
2022. nov. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kell a pénz. Ha pedig van elég olyan ügyfél, aki így is fizet, akkor nincs több kérdés.
2022. nov. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor szögezzük le: Az OKJ (kulcsszavaid között) már 2020-ban megszűnt... Pont azért lett a sportképzéseknél is szigorítás hogy kevesebb dilettáns legyen.. (Ki nem hiszi járjon utána,nincs már az hogy fizetünk és átrugdossuk a hallgatót,mivel a képző nem vizsgáztathat. A vizsgáztatók pedig nem hülyegyerekek,hanem elég neves személyek ebben a sportágban)

Olyan meg hivatalosan nem is kaphat papírt aki a gyakorlati vizsgákon nem teljesített egy minimum X százalékot, a tételek kihúzása után. Tehát amit említesz hogy nulla edzéssel edző lett, olyan HIVATALOSAN NEM LÉTEZHET!


Írásodból adódóan elég fiatal lehetsz,de amiket leírtál egyrésze sületlenség. A legnagyobb gond az hogy a fiatalok javarészénél rengeteg a tévhit ebben a sportágban. És egy ostoba sztereotípia hogy valakinek full izmos bodybuilder modellnek kell lennie ahhoz hogy edző lehessen..


Rengeteg olyan edző van aki nem full izmos vagy akár koxos alkat. És akkor mi van? Lényegtelen hogy az edzéstervedet,étrendedet és edzésedet koxos béla vagy átlagos jóska felügyeli..


Egy átlagosan izmos emberhez szívesebben járnék mint egy agyon koxolthoz. Én is azt választanám,mert úgy látom akinek hírneve alkatából adódóan annak az óradíja is magas, és ez nem garantálja a szaktudást és minőséget.

Elég sok mindent hallottam már sok "jó alkatú" szteroidmantól és javarésze mind hülyeség volt :D


Amúgy nem értem mi itt mostanában ez az okájés személyi edző gyűlölet,mikor az edzők 99 százalékának az van, mert az EU-ban ez elfogadott... Tudsz vagy tudtok más edző képzést ami nem régi OKJ vagy szakmai bizonyítványt ad? Mert a diplomás testépítő edző (A) képzés már évek óta kifutott.

2022. nov. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Márpedig más sportágakban azt tapasztaltam, hogy nem feltétlenül az a jó edző, aki sportolóként, illetve játékosként sikeres volt.
2022. nov. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!