Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyire jó teljesítmény?

Mennyire jó teljesítmény?

Figyelt kérdés

Van az udvarunkban egy négyzet alakú, töredezett betondarab, ami 96 kg. Körülbelül 110 cm x 110 cm x 15 cm méretű. Ha azt felemelem, mennyire jó teljesítmény? Úgy hallottam, hogy súlyzóval felemelni könnyű, de egyéb tárgyakkal, például golyóval is nagyon nehéz.


24 éves férfi vagyok.


Előre is köszönöm!



2022. nov. 29. 13:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Erre a kérdésre milyen egzakt választ lehet adni? Jó teljesítmény, rossz teljesítmény, nagyon jó teljesítmény, kicsit rossz teljesítmény? Vagy mi az elképzelés?

Azon kívül sok értelme nincs felemelni egy 96 kilós betondarabot, hogy a kocsmában egy jó sztori keretében el tudd mesélni röhögve a haverjaidnak egy sör mellett. Én tavaly egyedül felvittem a második emeletre egy 70 kilós mosógépet egyedül, gurtni, molnárkocsi vagy bármi egyéb segítség nélkül. Ez mennyire jó teljesítmény? Érdekel valakit? Következik belőle bármi is?

2022. nov. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
33%
Eléggé jó, erős vagy az biztos. Ennél többet nem lehet következtetni, de nem mindennapos dolog, az tuti. Az legalábbis garantált, hogy nem sokan fognak átjönni hozzád emelgetni azt a betonkockát. :)
2022. nov. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érted, hogy felemeled a válladra és azzal mászkálsz akkor jó teljesítmény szerintem. Bár ha ilyen 150 kiló körül vagy alapból akkor nem nagy szám.
2022. nov. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem mondta, hogy fel is emelte :D Amúgy edzésmúlt nélkül remek módszer hogy egy életre tönkretedd a derekadat
2022. nov. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Azt mondom, ne próbálgatsd, egy ilyen nagy dolgot nehéz jól felemelni, sérvet kapsz, vagy jobb esetben örökre fájni fog a derekad. Inkább a súlyt emelgetsd, vagy fuss le egy maratont, ha már nagy teljesítményt akarsz. Azt se felejtsd el, hogy ha nőknek akarsz ezzel menőzni, ki fognak nevetszi, úgyhogy csak ezért ne.
2022. nov. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#1

Az erősember sportág érdekel, abban szeretnék fejlődni. Nem akarok versenyszintig eljutni. Fekete Miklós inspirál.


#2

Kétlem, hogy erős lennék. Ez nem az átlagos szint?


#3

Csak megemelni tudom a földtől, 88 kiló vagyok.


#4 & #5

Az erősember sportág érdekel. Láttam videókat, amikben különféle tárgyakat emelnek meg, onnan jött az ötlet. Fekete Miklós is betongolyót emelget, ami szintúgy erősítette a megvalósítást.

Egyáltalán ne emelgessem akkor se, ha már egy ideje edzek?

2022. nov. 29. 20:43
 7/12 anonim ***** válasza:
#5 vagyok, és szerintem akkor sem, mert tényleg mesérülhetsz, nem ugyanaz, mint felemelni egy kicsi méretű 96kg-s súlyt, mint ezt. Már csak azért sem, mert ha kicsúszik a kezedből kilapítja a lábfejed.
2022. nov. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%
Én is imádom az erősember sportágat, de azt ugye tudod, hogy aki IGAZI strongman bajnokságon indul, az kivétel nélkül valamilyen tényleges eredményt ért el erőemelőként, súlyemelőként, testépítőként, akár birkózóként vagy vízilibdázóként. Ergo nekik megvan a saját sportáguk, aminek a szabályai szerint edzenek hosszú évek óta, és amúgy mellékesen indulnak strongman versenyeken is. A versenyfelkészülést leszámítva nehogy azt hidd, hogy ők úgy edzenek, hogy kőgolyókat dobálgatnak, meg kamionokat húzogatnak, meg traktor gumikat borogatnak, meg farönköket emelgetnek a fejük fölé. Ők végzik a saját sportáguk erőedzéseit, aztán egyébként strongman bajnokságokon összemérik egymással az erejüket. Szóval ha te az erősember sport felé érdeklődsz, akkor először tölts el pár évet a konditeremben nagy súlyok között, aztán keress egy strongman egyesületet, ahol profik tudnak veled foglakozni, mert az erősember sportágnál sérülésveszélyesebb mozgásforma kevés van, úgyhogy nem laikus kezdőknek való, kell a szakmai segítség.
2022. nov. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#7

Köszönöm szépen a tanácsot, a hirtelen fellángolás miatt nem gondoltam bele.


#8

Fekete Miklós elméletileg kőgolyókkal és nagyobb súlyokkal edz. Az élőadásaiban szokott beszélni az edzéseiről, étkezéséről.

Van feltétel, hogy milyen súlyokkal kell edzenem a strongman egyesület sikeres felvételéhez?

Neked is köszönöm szépen a tanácsokat!


<3

2022. nov. 29. 22:35
 10/12 anonim ***** válasza:
48%
Fekete Miklós a strongman sport mellett egyébként Magyarország egyik legeredményesebb erőemelője is, úgyhogy nehogy azt hidd, hogy ő is a betondarabok emelgetésétől lett ilyen elképesztő erős. Mondom, először dolgozz pár évet testépítőként vagy erőemelőként, ismerkedj meg a nagy súlyokkal, tanuld meg használni az erődet, aztán ha van tapasztalatod, akkor kacsingass a strongman felé.
2022. nov. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!