Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Shotokan, kyokushin, ashihara...

Shotokan, kyokushin, ashihara karate, mi a különbség közöttük?

Figyelt kérdés

Mindegyik karate, ugyanaz a mai keri, ugyanaz a mawashi keri, majdnem ugyanaz a beállás. Akkor mi a különbség közöttük? Pár embertől már halottam, hogy a kyokushin jobb, mint a shotokan, meg olyat is, hogy az ashihara a legjobb. Na de mitől? Mindegyik karate (mármint ugyanaz a japán küzdősport vagy harcművészet), mégis sokan mondják, hogy teljesen más, pedig én voltam egy ashihara és egy shotokan karate edzést megnézni, milliméterre, pontosan ugyanazokat a technikákat gyakorolták. A kyokushin-t még nem láttam, de szerintem eget-rengető nagy különbség ott sem lehet. Na karatésok, akkor legyetek szívesek válaszolni!

(Egy birkózó srác, aki szeretné kipróbálni a karatét, de egy kis információra lenne szüksége, hozzá értőktől)


2010. okt. 1. 10:20
 1/9 clint ***** válasza:
87%

Shotokan karate: Az őskarate. Gichin Funakoshi mester terjesztette el.


Shito-ryu karate:a shotokan átalakított változata, Funakoshi mester egyik tanítványa kedve szerint

egyik leghíresebb mestere Chuck Norris.


Wado Ryu karate:főként ütésekre megy, szintén funakoshi egyik tanitványa alakította, aki azelőtt jiujitzu bajnok volt


Goju-ryu karate:eredetileg nagyon erős izomgyakorlatok vannak benne, kifejlesztője egy nagy testi erejű ember volt, az öklök, tenyerek, lábak keménységére mentek, hogy az ütések rugások egyből k.o.-t okozzanak. Azt nem tudom azóta ez a harci rendszer mennyire korcsosult el vagy lett puhány. Ezen a karatén látszik, hogy a kungfuból lett átalakítva.


Kyokushin Karate: sokan ezt is erős karaténak tartják, vannak jellegzetes rugásai, fejre nem ütnek.

Teljesen más mint az egyéb fajták. lényegében van benne a tradiciónális karatéból is, és a kempoból is, eredeti történet szerint a kialakítója hatalmas testi erejű ember volt, egyszer kiált egy öreg kung fu mesterrel, aki simán összeverte. Ezután a kungfu hárításait, is belevitte a technikába. A kyokushin gyakorlók nemegyszer győznek bármilyen másik harcos ellen. Andy Hug mester a k1 ben és más gálákon simán megverte a thai box és kickbox gyakorlókat. Filmszínészek közül Dolph Lundgren többdannos mester.


Kenpo karate: több irányzat létezik, még magyar is.

Sokan m-mel írják. A legősibb gyökerekig nyúlik vissza és a legtöbb fejlesztésen átesett karate fajta. Ebben fedezhető fel leginkább a kungfu. Alapból kínából alakult ki, de egyre inkább leegyszerűsítették, a 90-es évek közepén pedig megint belekeverték a kungfu mozdulatait.

Amolyan kungfu-karate hybrid lett, ebből lett az amerikai irányzat is. Legnagyobb terjesztője Jeff Speakmen amcsi akciószinész, aki egy filmet is szentelt a stílusnak(tigristánc)


Ashihara: A realisztikus küzdelemre épít. A harcban szükségtelen dolgokat nem tanítja. Ashihara (a stílusalapító nagymester) utcai verekedésbe keveredett, emiatt kizárták a kykushin dojoból. Ekkor alapította meg a saját karatéját. Remek harci rendszer, mi sem bizonyitja jobban, hogy a többszörös (és jelenlegi) K1 világbajnok Semmy Shilt Ashihara karatemester.

2010. okt. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én nem ismerem a többi ágat, de én kyokushinra járok kesztyűs edzés mellett, és nagyon tetszik, elég kemény.
2010. okt. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kimaradt a Kudo,ahogy elnézem az tűnik leginkább valóság közelinek az összes közül.

Abban van földharc is,uh jól is jönne a birkózó múltad.

2010. okt. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 clint ***** válasza:
azért nem írtam a kudot mert nem karatefajta hanem japán mma.
2010. okt. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

am meg nem értem hogyha birkóztál/birkózol akkor miért hagytad abba? folytasd tegyük fel hogy 3 éve birkózol az már biztos vagyok benne h nem kis tudást hordoz. tehát folytasd hogyha pl eljársz kyokushinra és elmész sárga övig akkor abba hagyod elmész kung-fura?? (Am meg a Kyokushin alapítóját Sosai Masutatsu Oyama-t nem legyőzte az a mester(nézz utána), kihagytad hogy egyszer kiállt egy 600kgos bivaly-al és földre terítette vannak róla videók youtube-on!!

UI: folytasd a birkót(ha mégsem megy akkor Kyokushin Karate, olyan erős leszel hogy egy birkózó sem tud majd megfogni!!)(fejleszti a testet, lelket)

Remélem hasznos volt!

2011. jan. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

4 éve birkózok, és úgy gondoltam, hogy MELLETTE szertnék pluszban karatézni. De egyébként már űzöm is a kettőt egyszerre. Ashihara karatézok már.

2011. jan. 1. 22:08
 7/9 anonim válasza:
A kyokushin sem rossz karate,itt is vannak kemény fejütések,rugások.Ezt úgy mondom ,hogy én is ebben a karatéban vagyok. ashiarában vannak tobások is
2013. ápr. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
az geri nem keri,és mae geri nem mai! :)
2013. máj. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Shotokan karate szerintem a legjobb én is arra járok. Lelkileg és fizikailag is megerősít, és nem feltétlenül csak arra megy rá, hogy hogyan verd össze a másik sokkal jobb és sokkal összetettebb. Ez a legszebb karate.
2013. nov. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!