Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Judo, karakte, Kung Fu mi a...

Judo, karakte, Kung Fu mi a különbség ?

Figyelt kérdés
Illetve melyiket érdemes elkedzeni szerintetek?

2023. jan. 22. 20:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%

[link]

[link]

[link]

Ha elmúltál 12 éves, akkor nem sok esélyed van találni judo egyesületet, a hazai karate és kung-fu oktatás színvonalát pedig hagyjuk.

2023. jan. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi a célod vele?
2023. jan. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Egy (vagy kettő) harművészet tanulása, filozofiájának megismerése és az önfejelesztés.... Szerintem versenyekre nem is járnéj 10 év atlétika áll mögöttem sokat versenyeztem, és ha az van max megyek futó versenyre. Harmüvészetben számomra az önfejlesztés a fontos.
2023. jan. 22. 20:52
 4/14 anonim ***** válasza:
24%
Akkor a judot hanyagolnám, nem olyan jelentős az elméleti képzése. A másik kettő jó, bár a karate helyett az aikidot javasolnám. Sokszínűbb, kevésbé erőfókuszú.
2023. jan. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
17%

Ha a harcművészet filozófiája érdekel, akkor a kung-fu valamelyik ágát javaslom (azért van egy pár, amit kerülni kell...). Karate is jó, de Magyarországon elég gyengén oktatják, teljesen más módon, nem érzik át az eredeti szellemét.

Egyébként mindegyik harcművészet jó lehet önfejlesztésre, viszont nagyon, de nagyon tele van az ország kókler "mesterekkel" minden harművészetben. A McDojo kifejezés is innen van, hogy fizessél minél többet minden apróságért, na azt kerülni kell.

Próbálj ki többet, vágj bele, ha érdekel!:)

2023. jan. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A Kung-fu amúgy több 1000 stílust foglal össze egy szóban és mindegyik teljesen más. Úgyhogy jó lenne, ha megmondanád, hogy mi van hozzád közel. Nem mindegy, hogy wing tsun vagy shuai jiao, érted.
2023. jan. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A judóban dobások, gáncsok, fojtások vannak, a karatéban rúgások és ütések. A kung fut nem ismerem.


Én judózom, és ajánlom nagyon, a vizsgákban mindig van kevesebb/több elmélet, és az edzőink mindig azt mondják, hogy a judo több mint sport, egy életstílus. Ha érdekel, írd be a keresődbe, hogy "judo morál kódex"


Mellesleg nem olyan jellegű sport, hogy csak ütsz mint a vakágyu (ezt nem más sportol sértésére mondom), hanem nagy részét teszi ki a gondolkodás, hogyan járj túl az ellenfelek eszén, hogyan jöjj rá, hogy mit fog lépni, hogyan cselezd ki, stb.


Én ezt ajánlom, legalább próbáld ki, nem hiszem, hogy csalódnál!

2023. jan. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Mellesleg nem olyan jellegű sport, hogy csak ütsz mint a vakágyu (ezt nem más sportol sértésére mondom), hanem nagy részét teszi ki a gondolkodás, hogyan járj túl az ellenfelek eszén, hogyan jöjj rá, hogy mit fog lépni, hogyan cselezd ki, stb."


Ez igaz minden küzdősportra. Ez magának a küzdelemnek a része, hogy hogy cselezd ki, csapd be, játszd ki az ellenfeled, kényszerítsd bele a te játékodba. Én ezért is imádom a harci stílusokat, mert ugyanolyan fejmunkák, mint fizikálisak.

2023. jan. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Minden harcműveszet, küzdősport rendelkezik valamilyen elméleti háttérrel, ami túlmutat a technikák leírásán, elemzésén, indoklásán. Hogy ez mennyire spirituális, az széles skálán mozog. A chi, meg a kozmikus szellem áramoltatásától kezdve a bushidón át a másik végletként az állandó önvédelmi készenlétig (krav maga) bárhol lehet.


Sok függ attól, hogy kinél, kivel tanulsz. A mestered mennyire éli ezeket a dolgokat, mennyire akarja átadni. Melyik részét akarja átadni.


De leginkább attól, hogy te mire vagy fogékony. Te mit és mennyire akarod átélni a szellemi-filozófiai-gnosztikus szintjét a harcművészetnek, vagy épp mennyire tekintesz csak sportként arra, amit csinálsz. Ha te magad fogékony és nyitott vagy, akkor a portörlésből, vagy a főzésből kozmikus mélységű összefüggésekre következtetsz, ha meg nem, akkor lepereg rólad minden hasonló világmagyarázat.


Én a judoról tudok nyilatkozni. A képzés valóban versenysport-fókuszú, nem a belső békéd, meg a megnyitott csakráid fogják az ellenfeled a földhöz vágni... Van viszont számtalan olyan értéke (amire egy jó edző szerintem életkornak megfelelő mélységben felhívja a tanulók figyelmét), ami köré szervezheted akár a saját életed, értékrendszered.


A judo nyolc értéke:


Bátorság

Tisztelet

Szerénység

Barátság

Méltóság

Becsület

Önfegyelem

Nagylelkűség


Ezek mellett, sőt ennél sokkal gyakrabban emlegetik a "kölcsönös jól-lét" (angolul mutual welfare) eszméjét.


Ezeket szem előtt tartva mindig lesz tere az önfejlesztésnek.

2023. jan. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezek az értékek amúgy a legtöbb távol-keleti sportban megegyeznek. A taekwon-doban pl

Udvariasság

Becsületesség

Állhatatosság

Önuralom

Rettenthetetlen küzdőszellem

2023. jan. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!