Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van olyan ember az ismerettség...

Van olyan ember az ismerettségi körödben, aki nagyon nagyot változtatott az életmódján - pozitív, sportos, egészséges irányba - Miben nyilvánult ez meg?

Figyelt kérdés

Inspiráló történetek érdekelnének, zöld pacsit adok, ha írtok ilyet :)

Bármilyen jellegű pozitív változásos történet érdekel, amikor valaki kezébe vette a sorsát és jobbá tette azt, kilábalt a mocsárból.



2023. jan. 23. 08:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Folyamatban van, letette a cigit, próbálja az edzést beépíteni a mindennapjaiba, rendszeresen étkezni.
2023. jan. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én.

Letettem a cigit, felhagytam a "minden hétvégén berúgunk, majd beesünk hajnalban a mekibe" életmóddal, lefogytam 35 kilót.

Mindent magamnak főzök, olcsóbban jövök ki, nem horkolok már, normalizálódott a vérnyomásom, a közérzetemről nem is beszélve. Heti 4x edzek, és mindenhová gyalog járok, a napi minimum 8000 lépés megvan minden nap, ülőmunka mellett.

2023. jan. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen szinten én is.


Nekem gyengék az izmaim, semmi terhelhetőségem nincs, magas koleszterin, magas testzsír (de normál testsúly, sőt, ránézve gebe), reflux, magas kalciumszint.


Korábban sportolgattam, de a COVID-időszak kezdete óta rendszeresen sportolok, eleinte heti minimum 3 órát írtam elő magamnak, de ezt meghaladtam mostanra. Jelenleg a futás a fő sportom, futottam már félmaratonon, elsőre 2:15-ön belül volt, aminek nagyon örülök.


Végre elmentem orvoshoz, előny, hogy munkahely jóvoltából magánba tudtam menni. 1,5 éve hazajárok hozzájuk, de cél, hogy fel legyenek derítve a dolgok és kezeljék őket.


Járok gyógytornászhoz is a gerincferdülésem miatt.


Igyekszem napi többször enni zöldséget, húst csak soványat és nem mindennap, az Egészségkonyháról rendelek ebédet, cukor helyett eritrit, krumpli és rizs helyett lehetőleg barna rizs, párolt zöldség, bulgur stb. Rozsos kenyér halas pástétommal, zabkása vízzel, a kisétkezések nagyját igyekszem olajos magvakkal és puffasztott barna rizzsel letudni. Sajnos egy része még cukros nasi. De ezek egy részét is igyekszem most úgy megoldani, hogy pl mézes-sós kesudió-mogyoró, ez ugyan cukros, de mégiscsak mag és kiváltja nálam a csoki iránti vágyat egy időre.

Egyszerre keveset eszem, de csak így esik jól. Hamar jön a teltségérzet és evés után az éhség, de én a sokszor keveset tartom jónak.



Valamelyest javul a testtartásom, az állóképességem, egy-két eü problémám javult, a koleszterinem csökkent.

De hatalmas-hatalmas eü változások nem következtek be.



N

2023. jan. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Nem tudok ilyenről. Én 8 éve kondizok, tinikorom óta, igazából mindegyik sportos ismerősöm világ életében sportolt. Akik csak úgy felnőtt fejjel elkezdik, nem szoktak nagy sikereket elérni, vagy bele is unnak egy idő után. Szerintem vagy szeret valaki “zsigerből” sportolni és igénye van rá, vagy kínszenvedések árán ráveszi magát, de az csak ideig-óráig fog tartani. Nekem is vannak olyan heteim, mikor motiválatlanabb vagyok, de nem tudnék sport nélkül élni.
2023. jan. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 NTBS ***** válasza:
100%
Ismerősöm. Keményen ivott, dohányzott. Egy buliban megismert egy lányt. Akarta őt. Összekapta magát és mindkét dolgot letette.
2023. jan. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősömet tini korában sokat piszkálták, aztán elkezdett konditeremben edzeni felnőttként és most elég fontos szerepet játszik az életben a sport.

Én is sok beszólást kaptam tiniként a testemre, amióta elkezdtem edzeni több lett az önbizalmam, és a stresszt is jobban bírom.

2023. jan. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

4-es


Lubixs Szilvia, Maráz Zsuzsanna, Szabó Nóri és még egy sor futó, akik nem olyan ismertek.

Nomeg nyilván nemcsak futók...

2023. jan. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!