Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Középkorúként, nem túl sportos...

Középkorúként, nem túl sportos emberként, egészségmegőrzés céljából milyen és mennyi sportot, testmozgást kellene a napjaimba, heteimbe rendszeresen végeznem?

Figyelt kérdés

Sosem sportoltam rendszeresen. De olyan negyvenéves koromban elkezdtem zumbázni, futni, pilatesezni, trxre járni, mikor mi. A covid elején is még rendszeresen edzettem egy-egy órát naponta, meg gyalogoltam sokat.

De aztán teljesen leálltam és azóta- most már egész régóta tehát 2021 január óta, egy-egy alkalmat leszámítva nem is sikerült magam rávenni rendszeres mozgásra. Pedig érzem, hogy tényleg fontos lenne, és tényleg egészség miatt. Ötleteket, jó tanácsokat szeretnék kapni.



2023. febr. 3. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:
61%
Írhatunk bármit, ha te magad bevallottan nem vagy képes konzisztensen egyetlen mozgásformát sem végezni. Most írjuk ide neked, hogy úszás, vagy box, vagy crossfit, vagy foci? És? Írhatunk bármit, ha pár hónap után abbahagyod. Negyven pluszossan ismerned kéne magad annyira, hogy eldöntsd, melyik az a sportág, amit hosszútávon is képes vagy motiváltan, kitartóan, rendszeresen űzni. Ezt neked kell tudnod magadról, hogy a te alkatodhoz mi passzol.
2023. febr. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nincs meg a motiváció, akkor hamvába holt ötlet az egész, kár erőltetni.
2023. febr. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hogy lenne már kár. Van motiváció, nem szeretném feladni, hanem addig próbálni újra míg visszatér a mozgás az életembe. Nem tervezem feladni, hanem újra mozognék. Ehhez kérdeztem az ötleteket, a motivációkat, a napi heti minimumokat amivel újra mozognék.. Az egészségmegőrzés is a motiváció. Kösz, hogy ötleteket nem írtatok csak eleve írjam le magam, úgyis abbahagyom meg kár erőltetni.
2023. febr. 4. 21:03
 4/4 anonim ***** válasza:
47%

Írják ezt azok, akik maguk sem sportolnak, valszeg.

Ötleteim:

Fizess be valahova, már az is motiváció, hogy ne vesszen kárba a pénzed.

Keress társat a mozgáshoz, mert nehezebb lemondani valamit, ha a másik számít a megjelenésedre.

Gondold meg, melyik napszakban tudod magad könnyebben rávenni a mozgásra, és akkorra tervezd. Van, akinek a reggel, van, akinek az este a megfelelőbb.

Ha megoldható, járj gyalog munkába. A rendszeres, erős tempójú séta az egyik leghatékonyabb egészségmegőrző tevékenység, nem csak testi, de szellemi értelemben is.

2023. okt. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!