Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Személyi edzők mit gondolnak...

Személyi edzők mit gondolnak a nem izmos személyi edzőkről?

Figyelt kérdés

Egyre több ilyet látok hogy egy srác aki külsőre még a legalapabb testépítő szintet sem éri el, az személyi edző.


Persze értem hogy attól lehet diplomája testnevelésből vagy végzettségei edzésből, de nagyon ellentmondásos hogy ránézésre egy átlag testalkatú vagy éppenhogy egy kicsit sportos testalkatú.



2023. márc. 6. 11:14
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
A kinézet továbbra sem fokmérője a tudásnak, ergo attól még érthetsz az izomépítéshez, mert te magad nem vagy izmos. Az már gyanúsabb, ha nem csak most nem vagy izmos, hanem soha életedben nem is voltál, ezáltal fogalmad nincs arról, hogy gyakorlatban milyen az izomépítés, de elméletben elvileg nagyon jó szakember vagy. Célszerű, ha a gyakorlat azért valahol találkozik az elmélettel. Ha a kettő együtt adott, akkor lesz egy edző jó szaktekintély. Én például erőemelőként nyomtam már 180 kilót fekve, mégis rengeteget tanultam mind programozásról, mind technikáról egy olyan edzőtől, akinek 130 kiló volt a PR-ja. Viszont egy olyan embertől, aki 70-80 kilóval nyomkod fekve, attól már nem igazán hiszem, hogy bármit is tudnék tanulni programozásról, technikáról, erőről, úgyhogy a gyakorlatnak valahol tényleg találkozni kéne az elmélettel.
2023. márc. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
így van ahogy előző írja. ezért baj amikor srácok 1-2 év konditerembe járás után már személyi edzők is lesznek aztán fogadják a klienseket. 1-2 év alatt semmilyen gyakorlati tudást nem szerez az ember hiába tanul sokat az elméletről az iskolában. el kell tölteni sok időt a vasak között hogy gyakorlatban is jó irányt tudj mutatni a klienseidnek ne csak elméletben.
2023. márc. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Az ország valaha élt legnagyobb úszóedzője, szinte alig tudott úszni. Olimpikonokat nevelt.
2023. márc. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem releváns.
2023. márc. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

Egyre gyakoribbak itt a Személyi edzők szidása általánosítása.. Főleg az okájés személyi edzőket szapulja mindig valaki vagy valakik. Csak nem értem hogy miért,mikor az összes edzőnek csak OKJ végzettsége lehet,mert ez az elfogadott itt nálunk... A bicepsz és más izomcsoportok mérete meg nem befolyásolja a gyakorlati és elméleti tudást.


Amúgy teljesen mindegy milyen alkata van,bár tény hogy előny egy sportos alkat, mert mint írják lehet akármennyire kikoxolt nem biztos hogy elegendő tudást fog átadni. Az egész szinte az emberi bánásmódon IS múlik,ha nem tudod magad jól eladni, mindegy milyen végzettséged van és milyen alkatod, esélytelen az egész hogy te klienset tarts meg.

A versenyző edzők meg drágábban adják az órákat,egy egyszerű hobbi kondisnak ez felesleges,ha csak nem akar versenyezni...


Nem rég olvastam egy hirdető fórumon (nem itt), egy ilyen szétkoxolt alkatú egoista edző csávó úgy hirdette magát: "Ha hitelesebbnek tűnök mint egy okj edző"...

Na itt már meg is bukott az egész, mert úgy próbált kitűnni hogy másokat lenézett, de magát meg a legjobbnak minősítette. Elég negatív PR. Hát nem hiszem bárki is jelentkezett volna hozzá,de támadást azt kapott eleget.. Meg őszintén ki járna egy ilyen személyiségű emberhez aki mások (KOLLÉGÁI) lenézéséből akar hasznot? :D

2023. márc. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A komolyabb sulit vegzett, jo versenyeredmenyeket elert edzok amugyis fullon vannak vendeggel.. Am nem gaz ha nincs szetgyurva, de azert legyenek referenciai
2023. márc. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Miért csak OKJ? TE-n is van testépítő szak, nem?
2023. máj. 1. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7: Valóban van,3 éves levelezőn. De végeredményben ugyan ott kötsz ki mintha a (régi okjt) szakképzést csinálnád. Konditeremben dolgozhatsz csak vele ugyanúgy edzőként.

Annyi hogy ingyenes.

2023. máj. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy egyetem csak többet ad, mint egy tanfolyam…
2023. máj. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!