Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak meg 60 kilót...

Hogyan tanuljak meg 60 kilót kinyomni fekve hússzor?

Figyelt kérdés

Régebben edzettem, akkor maximum 5 ment bele, de nehezen.

Most tegnap fekvenyomtam és 32,5 kiló ment 5x10 szériában, de elég gyengének éreztem magam, régen nyomtam rendszeresen fekve.

Tömeget növelni direkt annyira nem szeretnék, mert futni is kellene, rendészeti felvételin gondolkozok.

Jelenleg 180 centi vagyok és 67 kilogramm a súlyom. A legtöbb amit valaha ki tudtam nyomni fekve egyszer az 65 kg volt még középiskolában.



2023. márc. 8. 15:37
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Edz gyakran, tervszerűen, legyen egy edzésprogramod, gyakorold a fekvenyomás technikáját hetente többször, erősödj. Egyébként 67 kilósan közel a saját testsúlyodat 20x kinyomni azért nem kezdő cél.
2023. márc. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Nincs nagy titok. Meg kell erősödnöd kb. annyira, hogy a 100 kiló kimenjen egyszer. Mellette készülnöd kell a futásra is, tehát túl sok felesleges tömeget ne szedj fel. Tippem szerint ez olyan egy-két éves projekt lenne, ha jól csinálod.
2023. márc. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
9 évig voltam rendőr (KR-es), 2020-ban szereltem le, ha jót akarsz, akkor mondj le erről, hogy rendészeti felvételi, és boldog ember leszel! Hányadék egy szervezet az egész rendőrség.
2023. márc. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#1 válaszoló: rendszeresen fekvőzök megint múlt hét óta plusz most kezdek fekvenyomni igazából megint. Szerinted heti hányszor nyomjak fekve, mellette érdemes teljes testre gyúrni még mellé vagy csak a nyomást csináljam meg ami kell a felvételire?


#2 válaszoló: Hát időm van, mert elég rossz sajnos már a szemem fiatalon, mivel kb. 10 éve rövidlátó vagyok, de romlik mindig és azt akarom, hogy ez megálljon, aztán megműttetném és utána mennék csak. Tehát igazából egy 2 évet rá akarok szánni erre. Futásban régen egész jó voltam, le tudtam futni 10 kilométert is, 2000 méteren jó időket futottam szintén.


#3-as válaszoló: Lehet, hogy igazad van, de nekem tetszene a rendőrség. Szerintem jobb, mint valahol ügyintézőnek lenni. Plusz az ilyen erőszakszervezetknél mindig megmondják mit csinálj és hogyan. Én nem vagyok egy nagy gondolkodó, lázadó, szóval nekem jó lenne egy ilyen keretrendszer, ahol parancsokat kell követni.

2023. márc. 8. 16:42
 5/10 anonim ***** válasza:

"rendszeresen fekvőzök megint múlt hét óta plusz most kezdek fekvenyomni"

A fekvőtámasz valójában nem sok pluszt jelent a fekvenyomásod szempontjából, ráadásul ha most kezdtél el csak ismerkedni a szabad súlyos fekvenyomással, akkor azért a saját testsúlyodba 20 ismétlést belenyomni nem pár hét alatt fog jó eséllyel összejönni. A fekvenyomás bizonyos értelemben a legnehezebb összetett alapgyakorlat. Nem is értem, hogy hova jelentkezel te rendészetire, ahova a felvételin a saját testsúly 20x kinyomását várják el egy középiskolás sráctól. Én 90 kiló fölött vagyok. Azért 20 ismétlést belenyomni a 100 kilóba nekem sem lenne leányálom, pedig nem tegnap kezdtem a súlyzós edzést.

2023. márc. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

3-mas vagyok.

És mi tetszene a rendőrségben kérdező? Röviden a 2020-as állapotok, amikor leszereltem: Szar eszközök, szar fizetés, létszámiány, egyre több agyhalott, semmitérő kolega, hót hülye vezetőség. Minimális legyen a létszám, de eszköz se kelljen, és pénzbe se kerüljön, de minden legyen megoldva. Ha szájon vágsz egy cigánygyereket, mert késsel rád támad, még te mehetsz az ügyészségre magyarázkodni. BV-őt, egyéb társszervektől átigazolt vezetők, egyik hülyébb, mint a másik, de osztják az észt. Amit annó harsogott a média, hogy 50%-kal emelték a rendőrök bérét, az nem igaz. Némelyik PA pisztoly szétesik a kezedben, de mindenre az a válasz, hogy nincs rá pénz, de mikor a laktanyában a parancsnoki épület elé kondiparkot, meg hasonló fontos dolgokat kell építeni, akkor érdekes módon mindig előkerülnek pénzek.

Szóval legalja kategória. Ennyi pénzt máshol is tudsz keresni, és van bőven olyan munkahely, ahol megmondják, hogy mit kell csinálnod, még gondolkodnod sem kell.

2023. márc. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#5-ös válaszoló: Hát én úgy tudom, hogy férfiaknak 60 kilót kell nyomni, nőknek 25 kilót, testsúlytól függetlenül. Legalábbis a felvételi követelményeknél ez volt leírva. De amúgy nem az idén mennék, szánnék rá 2-3 évet is akár. Amúgy is szeretnék erősödni.


6-os válaszoló: Mindenütt ez van valamilyen szinten állami szerveknél, fejetlenség, pénztelenség.

2023. márc. 8. 17:52
 8/10 anonim ***** válasza:

"én úgy tudom, hogy férfiaknak 60 kilót kell nyomni, nőknek 25 kilót, testsúlytól függetlenül"

Tehát egy 60 kilós srácnak is 60 kilót kell kinyomni 20x, meg egy 100 kilós csávónak is 60 kilót kell kinyomni 20x. És ez a magyarországi rendészeti felvételi része? Ez ugyanaz a szint, mint a sulis tesi órák. Ésszerűtlen, ostoba, következetlen. Pont mint a komplett rendszer.

2023. márc. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, ahogy írod így van. Mindenkinek ugyanazt kell, annyi, hogy életkorhoz van igazítva.
2023. márc. 8. 18:52
 10/10 anonim ***** válasza:
Elobb fel kell erosodnod. Ha megvan 100kgx5 akkor menni fog
2023. márc. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!