Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hova érdemes/lehet menni,...

Hova érdemes/lehet menni, ahol kevés az ember és a természetben lehetsz?

Figyelt kérdés

9. kerületben lakom(Mester utcánál) autó nélkül, minél közelebbi helyet keresek.

Parkba, vagy olyan hely, ahol sok az ember nem szeretnék menni. Olyan hely,ahol ki szellőztethetem a fejem ingerek nélkül.



2023. márc. 17. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Az a baj, hogy a "minél közelebbi" és a "kevés az ember", az két ellentétes dolog.

Én évi 2-3000 kilométert megyek túrán, szóval elég sokat, és azt tudom mondani, hogy ott nincs sok ember, ami legalább 4-5 kilométerre van a legközelebbi megállótól/parkolótól... mert annyit azért az átlagember már nem szeretne sétálni, meg ott már büfé meg játszótér sem nagyon van.

Hétköznapokon amúgy jobb a helyzet, pl. hétköznap nap közben a 221 vagy a 212B busszal kimégy a végállomásig (KFKI, Csillebérc), ott tudsz sétálni egyet úgy, hogy nem kell kerülgetni az embereket.

2023. márc. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%
Blaha
2023. márc. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hogy kinek mi számít közelinek az erősen szubjektív. Én onnan a Gellért-hegyre szoktam menni. Bár egyes részein sok a járókelő, nagyon sok kimondottan csendes, zavartalan, nyugalmas része is van.
2023. márc. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%

Pl. Gödöllői dombságban a Máriabesnyőtől keletre, a vasúton túli erdőterületen a Juharos közeli parkoló 500 m-es körzetén kívül nagyon ritkán látni embert.


De pl. ha Pilisszentlélekre kibuszozol, a kolostorrom fölött már ritka a turista, a Felső-Ecset hegytől a zöldön majd piros kereszten még soha nem láttam más túrázót, pedig cska hétvégéken jártam arra. Ez hirtelen csak 2 példa, de ezek jelzett turistautak nem jelzetten meg végképp nincs senki. Az emberek többsége csak autóval "kirándul".


Egyébként Budapestről vannak vonat és busz járatok távolabbi kiinduló pontokra is, pl. Börzsönyben, Mátrában sokminden megközelíthető.


1:

A covid karantén időszakot leszámítva az átlagparaszt hatótávja 1 km, szóval elég sok hely van azért, ahol nem kell 4-5 km-t menni hogy ne legyen sok ember. Meg nem mindegy melyik parkoló, megálló. Ok, nem Budapest környéke, de március 15-én 30-at mentünk a Keleti Mecsekben, elhagyva Pécsváradot először a 10. km-nél láttunk embereket egy parkoló közelében, utána legközelebb Óbánya közelében, ott mondjuk sokan voltak, onnan vissza Pécsváradig megint egyet sem, végig túraútvonalon úgy, hogy zaért 80%-ban volt 4-5 km-en belül parkoló is. De egyébként még a Budai hegység budai részén is vannak útvonalak, ahol alig van ember.

2023. márc. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
34%

Margitsziget Dunapart kozvetlen lennt.

4/6 odavisz kozvetlen.

2023. márc. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!