Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Létezik, hogy pár éve futó...

Létezik, hogy pár éve futó középkorú nők 5:30/km tempóval futnak edzéseken, vagy valamit nem mondanak el?

Figyelt kérdés
2023. márc. 18. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha már évek óta rendszeresen fut valaki (a kérdésből ez derül ki), akkor egyáltalán nem lehetetlen hosszabb távon is 11km/h-val futni.
2023. márc. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Persze, ez egy általános edzettséggel nem rendkívüli.
2023. márc. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Simán lehet.
2023. márc. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
Teljesen átlagos tempó, én is ekörül futok, mondjuk én még nem vagyok középkorú. De lehet középkoromra csak jobb lesz :D
2023. márc. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ezek mind 30 felettiek, nagyon sok esetben 40 körüliek.


Ez a tempó nekem nagy durva.


Valamikor szültek is, az 1,5 év kihagyás, kicsinálja a szervezetet a terhesség, kisgyerek mellett kialvatlanság, stressz, minden (tudom, tudom, örömforrás, de azért a gyerektelenek rendelkeznek kevesebb ránccal 😉) és mindezek mellett orron át légzéssel, 4-es ütemre kocognak úgy edzésen, ami egy Vivicittán első 50 helyezett lenne félmaratonon, de még 10 km-en is.


Mialatt én itt vagyok, hogy sok hónap után a 7 p/km mellett csak 3-as ütem megy szájon át (azaz bőven tempófutás, talán, sőt valószínűleg z4) és az edzőm, meg más edzők azt mondják ez a normális, ja és a Spar rendezvényen a 10 km-en így is valami első negyedben voltam.



Nagyon fura és érthetetlen ez nekem....


Biológiailag pláne, de másképp is.



Amúgy ez milyen átlagos edzettség? ÁTLAGOS edzettség, hogy simán nyered a Vivicittá-t vagy a Bp Félmaratont? (Mert aki 5-tel nyom le egy edzést, az gondolom 3:30-4-gyel a versenyt, ami már brutál erős, úgy tudom, elit...)

2023. márc. 19. 10:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Az általános edzettség nem azt jelenti, hogy mindenki félmaraton körüli távokra edz. A környezetemben, akik futni járnak 40-50 körüli nők, heti 2-3 alkalommal, 5-10 km között futnak. 5,30-6 perc körüli idő nem egy rendkívüli eredmény. Egy versenyhelyzet nem fog ezen 1,5-2 percet javítani, főleg nem hosszabb távon.

Ha a sebességeden akarsz javítani, akkor csinálj néha rövidebb távon felváltva sprint/kocogás vagy domb/sík terep edzést.

2023. márc. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Azért én versenyen nem beszélgetős tempóban tolom, pedig direkt nem tolom meg túlzottan.



2-3 alkalommal 5-10 km? Az baromi kevés, főleg azzal fenntartani olyan tempót, ami BSI versenyen is egynegyede, egyötöde.... Fura nekem.

2023. márc. 19. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!