Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szalkasitas vagy tömegelés ?

Szalkasitas vagy tömegelés ?

Figyelt kérdés

2 hete kezdtem el edzeni, van rajtam egy kis felesleg.

160 cm vagyok és 65 kg

Szerintettek tömegeljek vagy inkább szalkasitas előbb ?

16L



2023. ápr. 8. 19:27
 1/2 anonim ***** válasza:
35%
"száraz" tömegelés, ~400kcal-os többletbe magas fehérje, alacsony zsírtartalmú étrendet kövess. Ha tényleg minőségi ételeket eszel, egyszerre fog csökkenni a tzs-d és nőni az izomzatod.
2023. ápr. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
63%

Tömegeléskor nincs zsírvesztés, így fizikailag lehetetlen zsírt veszteni. Ez fizikai bizonyosság. Ha beteszel egy zsákba 1 kilót bármiből, abból nem lesz magától 1.1kg, és ha nem veszel ki belőle, akkor nem lesz 0.9kg sem benne. Akármilyen anyag kerül a zsákba, anyagmegmaradás törvénye.


Kalóriatöbbletben jön fel zsír és izom, az arányokat kell megtalálni, hogy minél kevesebb zsír legyen. Viszont ez a hölgy már most sem sovány, és férfi növekedési hormonokból híján van, ennyi kalóriatöbbettel azon kapja magát nyárra, hogy felment rá 1kg izom és +3kg zsír, a gyomortartalom +1kg, és a folyadék amit megköt szervezet. Simán 70kg lesz nagyon hamar.

2023. ápr. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!