Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lehet természetjáró, túrázó...

Lehet természetjáró, túrázó egyesülethez/csoporthoz csatlakozni?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretek túrázni, de sajnos a barátaim nem nagyon, így elég ritkán járunk el közösen és akkor is csak nagyon rövid 10 km-es szakaszokra. Korábbi barátnőimmel, külföldre költözött barátommal ki tudtam élni az ilyen vágyaimat, de mostmár nem nagyon. Vannak-e ilyen csoportok, közösségek, akikkel együtt el lehet menni ilyen túrákra? Illetve mennyire vannak benne fiatalok, mert én 23 éves férfi vagyok és kicsit kellemetlen lenne, ha mindenki jóval idősebb lenne nálam.

2023. máj. 23. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Facebookon pl. lehet ilyeneket találni azt gyanítom.
2023. máj. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Hogyhogy nem, pontosan ugyan ebben a helyzetben vagyok én(24f) is.

Lenne kedve a barátaimnak, csak lehetetlen összehozni egy időpontot, amikor többünknek egyszerre jó.


A túratárs oldalon gondolkodtam, de nem biztos, hogy mindig lenne időm eljárni, így pazarlásnak látom a tagsági díj kifizetését.

2023. máj. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A túratársra (com) ingyen is lehet regisztrálni, csak akkor kell fizetni érte (évi 1790 Ft-ot), ha mások adatlapját akarod nézegetni, egyébként a többi funkció, így a túrakiírások elérése is szabad.

Ill. lehet saját túrát is kiírni.

S van még jó pár oldal és FB csoport is a neten.

2023. máj. 24. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ill. még itt tudsz keresni tagokat, az ismerkedés kategória sporttárs alatt.
2023. máj. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Pongi57 ***** válasza:
100%
Én nagyrészt egyedül túrázom, mert nehéz az időpontot egyeztetni és kevesen szeretnek igazán túrázni a barátaim közül. De a facebookon vannak nagyon jó kis kéktúra csoportok, ahol folyamatosan keresnek túratársat. Sok fiatal is van köztük (20-30 évesek). Érdemes belépni és figyelni a hsz-eket. A turista egyesületekben (már akiket én ismerek) főleg idősebbek, nyugdíjas korúak járnak, de szerintem pont a túrázás az, amiben nem számít az életkor különbség. A tempó jobban számít. Senki nem szeret a lassabbak miatt várni, a gyorsabbak miatt loholni. Persze ezt kitapasztalni csak úgy lehet, ha elkezdesz valakikkel túrázni és kiderül mennyire passzol a stílusotok. Én pont két hete csapódtam egy nyugdíjas társasághoz. Kb. 3-4 km-ig mentünk együtt, tök jót beszélgettem a 82 éves bácsival, de aztán elengedtem őket, mert éreztem, hogy ők gyorsabban mennének, én meg nem akartam loholni. (47F)
2023. máj. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tény, hogy a túrázás valahogy nem a fiatalok sportja. Persze vannak bőben ők is, de leginkább párral, barátokkal mennek. És tény, hogy az idősek is bírnak menni :D


Én mondjuk személy szerint egyedül szeretek túrázni. Érdekes dolog ez, mert régebben amikor elkezdtem teljesítménytúrákra járni, szinte mindig csapódott mellém valaki útközben. De az elmúlt pár évben már nem, valahogy megszűnt ez és magam sem igénylem igazán.

2023. máj. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!